Köftecide kaçak et!

Kamalı Haber, 20 Mart 2024

Güncelleme: 20 Mart 2024

A
A

Alayköy’de bir köfteci dükkanında 64 kilo 250 gram etin kaçak olduğu tespit edildi. Belirli aralıklarla Güney'den et getirdiği tespit edilen zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı. Etleri ise belediye imha etti.

ZgotmplZ

Alayköy’de M.U'ya ait köfteci dükkanında yapılan aramada toplam 64 kilo 250 gram et tespit edildi.

Tutuklanan zanlı mahkemeye mahkemeye çıkarıldı.

Zanlı hakkında mahkeme, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 30 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 300 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Polis memuru Doğcan Kırgeç mahkemede olayı anlattı.

GÜNEY'DEN GETİRDİ...

Polis, 2024 yılı Şubat ve Mart ayı içerisinde Alayköy'de sakin zanlının ithali yasaklanmış olan toplamda 64 kilo et ürünlerini gümrüğe beyan etmeyerek GKRY'den KKTC'ye Metehan Kara Giriş Kapısından UF 063 plakalı aracı ile geçirmek suretiyle Gümrüksüz Mal Tasarrufu suçunu işlediğini belirtti.

Polis, zanlının 19.03.2024 tarihinde polis ekipleri tarafından Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri ışığında Gümrük Dairesi ve Veteriner Dairesi personellerinin de hazır bulunduğu Alayköy’de bulunan ikametgahının avlusu içerisindeki faaliyet gösteren Hülyam Köfte isimli iş yerine ait derin dondurucu içerisinde yapılan aramada toplam 64 kilo 250 gram et tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.

BELEDİYE İMHA ETTİ

Konu et ürünlerinin aynı gün Gönyeli Alayköy Belediyesi sağlık ekibi zabıtaları ve Gönyeli Polis Karakolu’ndan bir personel tarafından aynı gün imha edildiğini belirtti. Polis, bu aşamada zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlanması için mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti. 

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 30 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 300 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar