Kansoy'un ilk hedefi "öğrencileri rahat ettirmek"

30 Kasım 2022

Güncelleme: 30 Kasım 2022

A
A

Güzelyurt Bağımsız Belediye Başkan adayı Kansoy, “Güzelyurt hak ettiği değeri bulmuyor, turiste ve öğrenciye yönelik projelerimiz hazır." dedi.

Güzelyurt Bağımsız Belediye Başkan adayı Reşat Kansoy, Güzelyurt için kendi öğrenci ve turiste daha çok hitap edecek projeleri olduğunu belirtti.

Reşat Kansoy, internet üzerinden yayımlanan bir programda, “Güzelyurt hak ettiği değeri bulmuyor. Güzelyurt’un potansiyelini ortaya çıkarmak ve düşüşü terse çevirip, çıkış grafiği yakalamak için projelerimiz hazır.” dedi.

Turiste ve öğrenciye "küs" bir Güzelyurt yaratıldığını iddia eden Kansoy, çarşının yanlış restore edildiğini bu nedenle esnafın mutsuz olduğunu kaydetti.

Reşat Kansoy, projeleri arasında esnafı memnun etmek amacıyla çarşının tekrardan restore edilmedi, bölgeyi öğrenci ve turist için çekim merkezi yapmak için bazı caddelerin yayalaştırılması ve sokakların aydınlatılması olduğunu ifade etti.

Aydınlatma isteyen sokakların aydınlatılmasının da öncelikleri arasında olduğunu belirten

Kansoy, “Biz öğrenci dostu bir kent için aday olduk. Öğrencilerin rahatlıkla gece çarşıya inmesi, sosyalleşmesi, buralarda keyifli zaman geçirmesi ve para harcaması gerekiyor. Biz bunu sağlayacağız.” dedi.

Reşat Kansoy, seçilmesi halinde, Güzelyurt’ta müzeyi ziyaret eden turistlerin çarşıya inmesini kolaylaştırmak amacıyla, yayalar için güvenliği arttıracaklarını da söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar