Kamu-İş TÜK'te greve hazırlanıyor

24 Nisan 2024

Güncelleme: 24 Nisan 2024

A
A

Kamu-İş, Toprak Ürünleri Kurumu'nda yaşanan istihdam sorununa bugün çözüm üretilmediği takdirde, yarın Kurum'un Haspolat Şubesi'nde grev yapacaklarını açıkladı.

ZgotmplZ

Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) Başkanı Ahmet Serdaroğlu, kurumun yaşadığı sıkıntılara bugün mesai bitimine kadar çözüm üretilmezse Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) Haspolat Şubesi’nde yarın tam gün grev yapacaklarını söyledi.

Serdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Yaşadığımız tüm bu sorunların kaynağı istihdam politikasıdır. Hükümet işe göre adam değil, adama göre iş bulmaya çalışıyor. Yıllardır bu mantığı eleştirmemize rağmen ne yazık ki istihdam politikası böyle geliştirildi. TÜK'te de yaşadığımız sorunun kaynağı budur.” dedi.

Sorunun çözümü için mesai bitimine kadar süre tanıyacaklarını belirten Serdaroğlu, şöyle devam etti:

“Yaşanan sorunlara çare bulunmazsa yarın sabah mesai başlangıcıyla birlikte eylemde olacağız. Yarın mesai bitimine kadar sorun çözülmezse Kamu-İş olarak oturup eylemin ne şekilde devam edeceğine karara bağlayacağız. Bu eylemi yapmamızdaki amaç üreticinin işini kolaylaştırmak, hak ettikleri hizmete daha çabuk ulaşmasını sağlamaktır. O yüzden Hayvancılar Birliği’nden de destek bekliyoruz. Ancak birlik olursak, hükümetin bu konularda duyarlı olmasını sağlayabiliriz. Aksi halde birbirimizi eleştirerek bir yere varamayız.” dedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar