İzmir'de balıkçı teknesi battı: 3 ölü, 2 kayıp

Anadolu Ajansı, 30 Ocak 2024

Güncelleme: 30 Ocak 2024

A
A

Türkiye'nin İzmir'e bağlı Dikili ilçesi açıklarında alabora olan balıkçı teknesi battı. Olayda, 10 kişinin bulunduğu tekneden üç kişi kişi hayatını kaybederken, kayıp iki kişi aranıyor.

ZgotmplZ

Türkiye'nin İzmir ilinin Dikili ilçesinde balıkçı teknesinin batması sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi. Kayıp 2 kişi için arama çalışmaları devam ediyor.

Dikili Kaymakamı Ali Edip Budan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Salihleraltı mevkisi açıklarında, içinde 10 kişi bulunan balıkçı teknesinin battığını belirtti.

SAHİL GÜVENLİK BEŞ KİŞİYİ KURTARDI

Olay yerine giden Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin alabora olan teknedeki 5 kişiyi kurtardığını ifade eden Budan, teknedeki Oğuz İrgit, İsmet Akdağ ve Orhan Pancar'ın hayatını kaybettiğini söyledi.

Budan, teknede olduğu belirtilen 2 kişinin kurtarılması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Öte yandan, Dikili Devlet Hastanesi'ne sevk edilenlerin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

TEKNEDEN HABER ALINAMAYINCA YARDIM SEVK EDİLDİ

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada ise Dikili açıklarında, içinde 10 kişi bulunan "Oğuz İrgit" isimli balıkçı teknesinden haber alınamadığı bilgisi üzerine bölgeye 1 helikopter, 4 bot ve 1 dalış timinin sevk edildiği belirtildi.

Arama kurtarma faaliyetleri sonucu teknede bulunanlardan 5'inin sağ ve bilinci açık olarak bota alındığı, bilinci kapalı olarak alınan 3 kişinin ise ambulansta yaşamlarını yitirdikleri kaydedildi.

Açıklamada, kayıp olduğu değerlendirilen 2 kişi için arama kurtarma faaliyetlerine devam edildiği bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar