İki liderden karşılıklı deprem anması ve kandil kutlaması

7 Şubat 2024

Güncelleme: 7 Şubat 2024

A
A

Cumhurbaşkanı Tatar, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştü. Görüşmede 6 Şubat’ın birinci yıl dönümünde, depremde hayatını kaybedenler anıldı. İki cumhurbaşkanı karşılıklı Miraç Kandili’ni de kutladı.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün öğleden sonra telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde iki cumhurbaşkanının yaptığı telefon görüşmesinde, depremde hayatını kaybedenler için duyulan üzüntü ifade edildi. 

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında Şampiyon Meleklerin de bulunduğu  KKTC vatandaşının 6 Şubat depreminde hayatını kaybetmesinden duydukları üzüntüyü yineleyerek depremde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da, bugün deprem şehitleri için KKTC’de düzenlenen anma törenleri hakkında bilgi vererek, acılarının ilk günkü gibi taze olduğunu, depremde hayatını kaybedenleri her zaman kalplerinde yaşatacaklarını söyledi.

İki cumhurbaşkanı, telefon görüşmelerinde, İslam dünyasında dün gece idrak edilen Miraç Kandili’ni de kutladı ve bu gecenin Türkiye ve Kıbrıs Türk halkı için hayırlara vesile olmasını da diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar