İki ayrı yerden kalıp demirleri çaldı: 4 gün daha tutuklu

Kamalı Haber, 24 Mayıs 2024

Güncelleme: 28 Mayıs 2024

A
A

Lefkoşa’daki bir işletmeden ve bir inşaattan kelepçe kalıp demiri çaldığı tespit edilen zanlı, soruşturma kapsamında dört gün daha tutuklu kalacak.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir işletmeden 38 adet teleskop kalıp demiri çalan zanlı H.T. yeniden mahkemeye çıkarıldı.


Mahkemede olguları aktaran polis, 17-18 Mayıs 2024 tarihleri arasında Gönyeli’de faaliyet gösteren bir işyerine giden FZ 713 plakalı van araçlı şahsın, konu işyerinden 38 adet teleskop kalıp malzemelerini sirkat ettiğini belirtti.

Şikayet üzerine yapılan soruşturmada, Mobese kamera kayıtlarının incelendiğini ve söz konusu aracın Akdoğan’da sakin zanlı H.T.’nin kullanımında olduğunu tespit ettiklerini anlatan polis, zanlının Akdoğan’daki ikametgahına gidildiğini ve söz konusu çalıntı melezlemelerin araçta tespit edildiğini kaydetti.

Polis, zanlının tutuklu olduğu 3 gün içerisinde yapılan soruşturmada, Gönyeli’de yapımı devam eden Mar LTD.’ye ait inşattan 130 adet kelepçe kalıp çaldığının belirlendiğini, çaldığı malzemelerin bir kısmının Haspolat’ta hurdacıda tespit edildiğini ancak bir kısmının henüz bulunmadığını söyledi.

Polis, aranan emareler, incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek, zanlının dört gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi onayladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar