Hayvancıların eylemi devam ediyor

21 Mayıs 2024

Güncelleme: 21 Mayıs 2024

A
A

Hükümetin hayvancılık politikalarını protesto etmek üzere hayvancıların dün başlattığı araçlı eylem, ikinci gününde de devam ediyor.

ZgotmplZ

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'nin dün Lefkoşa’da başlattığı araçlı eylemi bugün de devam ediyor.

Başbakanlık önünde araçlarını bırakarak dün akşam ayrılan Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği üyeleri, saat 10.30’da yeniden toplandı.

Hayvan üreticileri dün Başbakanlık önüne döküp ateşe verdikleri balya kalıntılarında tekrar ateş yaktı. İtfaiye ekibi yakılan ateşi söndürdü.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği eylemin ikinci gününde Başbakanlık önünde balya ve lastik yaktı. Eylemciler muhatap bulamadıklarını belirterek tepki gösterdiler.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği yetkilisi Cemal Darbaz yaptığı açıklamada, muhatap bulamadıklarını söyledi. Darbaz, "Yolumuz uzun… Herkes hak ettiği cevabı alacak." dedi.

Hayvan üreticileri, hükümetin hayvancılık politikalarını protesto etmek için dün araçlı eylem başlatmıştı.

Et ithalatını, girdi maliyetlerindeki yükselişi, çiğ süt ve canlı hayvan fiyatını belirleme politikasını protesto için eylem kararı alan Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’ne bazı sivil toplum örgütleri de destek veriyor.

Hayvan üreticileri ithal et izninin iptal edilmesini ve çiğ süte daha fazla zam yapılmasını istiyor.

Geçtiğimiz günlerde donmuş ve kemiksiz şartıyla ithal ete izin verilmişti. Ayrıca çiğ sütün litre fiyatına 1,5 TL zam yapılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar