Hava açık, pazar günü ise sağanak yağış var

2 Mayıs 2024

Güncelleme: 2 Mayıs 2024

A
A

Hava, önümüzdeki iki gün açık olacak, pazar günü yer yer sağanak bekleniyor. Pazartesi gününden itibaren parçalı bulutlu olacak.

ZgotmplZ

Meteoroloji Dairesi’nin 2-8 Mayıs tarihlerini kapsayan hava tahmin raporuna göre bölge, alçak basınç sisteminin etkisiyle ılık ve nemli, pazar günü ise üst atmosferdeki serin ve nemli hava kütlesinin etkisi ile  yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

En yüksek hava sıcaklığı periyodun ilk yarısında iç kesimlerde 29-32, sahillerde 25-28 olacak. Hava sıcaklığı periyodun diğer yarısında ise düşerek, iç kesimlerde 25-28, sahillerde 21-24 derece dolaylarında seyredecek.

Hava, perşembe, cuma ve cumartesi günleri açık ve az bulutlu, pazartesi, salı ve çarşamba günleri ise parçalı bulutlu, zamanla az bulutu geçecek.

Rüzgar, periyodun ilk yarısında güney ve batı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli yer yer fırtınamsı, diğer yarısında ise kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

KKTC SAATLİK VE GÜNLÜK CANLI HAVA DURUMU, KIBRIS VE DÜNYA 7 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ, ÖNÜMÜZDEKİ SAATLERDEKİ HAVA DURUMU, SICAKLIK, RÜZGAR NEM VE YAĞIŞ BİLGİSİ İÇİN TIKLAYIN...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar