Güzelyurt'ta uyuşturucudan dolayı üç kişi tutuklandı

18 Nisan 2024

A
A

Güzelyurt'ta polis ekipleri dünkü kontrolü sırasında tasarruflarında uyuşturucu bulunan iki ayrı araç tespit etti. Olayda üç kişi tutuklandı.

ZgotmplZ Temsili

Güzelyurt’ta dün trafik ekipleri tarafından yapılan kontrol sırasında ve devriye esnasında araçlarında uyuşturucu olduğu tespit edilen üç kişi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamaya göre, Manisa Bulvarı üzerinde saat 14.00 sıralarında meydana gelen olayda, Güzelyurt Polis Müdürlüğüne bağlı Trafik Ekiplerince, kontrol maksatlı durdurulan araçta uyuşturucu tespit edildi.

Araç sürücüsü A.M.E.F.(E-22) ve araçtaki yolcu S.A.M.’in (E-21) şüpheli hareketleri sonucu, araçta ve üzerlerinde yapılan aramada, 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu ve içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet sarma sigara bulunarak, emare olarak alındı. Şahıslar ise tutuklandı.

POLİS ARACINI GÖRÜNCE UYUŞTURUCU BULUNAN POŞETİ ATTI

Diğer yandan Güzelyurt'ta saat 16.00 sıralarında ise Ecevit Caddesi üzerinde trafik ekiplerinin devriye yaptığı sırada, polis aracını görerek kullanımındaki araçtan içerisinde uyuşturucu bulunan poşeti atarak olay yerinden ayrılan şahıs tespit edilerek, tutuklandı.

Polisten yapılan açıklamada, atılan naylon poşet içerisinde yaklaşık 5 gram ağırlığında hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde tespit edildiği ve emare olarak alındığı kaydedildi.

Açıklamada, yürütülen ileri soruşturmada, araç sürücüsünün İ.K.(E-20) olduğunun tespit edildiği, soruşturmanın devam ettiği belirtildi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar