Güney'den Yiğitler Burcu'na atılan uyuşturucu, askerlerin gözünden kaçmadı

Kamalı Haber, 28 Nisan 2024

Güncelleme: 30 Nisan 2024

A
A

Lefkoşa’da Yiğitler Burcu Parkı'na Güney'den uyuşturucu atıldığını fark eden askerler, bir kişiyi yakalayarak polise teslim etti. Mahkemeye çıkarılan zanlıya 3 gün tutukluk verildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa’da Yiğitler Burcu Parkı içerisinde devriye gezen askerler tarafından kendisine uyuşturucu madde atıldığı ve alırken tespit edilen zanlı M.T. askerler tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Tutuklanan zanlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede olayı anlatan polis memuru şu ifadeleri kullandı:

''27 Nisan 2024 tarihinde saat 13:40 raddelerinde, Lefkoşa’da Askerin kontrol sahası içinde bulunan Yiğitler Burcu Parkı içerisinde görevli nöbetçi askerler tarafından zanlıya, Güney Kıbrıs’tan şüpheli bir madde atıldığı tespit edilmesi üzerine devriye gezen askerler tarafından yakalandı.

Yapılan kontrolde tasarrufunda yaklaşık 1 gram ağırlığında Methamphetamine türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındı.

Daha sonra askerler zanlıyı polise teslim etti.''

Polis memuru, zanlının olayla ilgili itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğini söz konusu maddeyi telefon ile irtibat kurduğu güneydeki bir şahıstan talep ettiğini ve kendisine bırakıldığını ayrıca 9 Nisan tarihinde aynı yöntemle uyuşturucu madde bırakıldığını itiraf ettiğini mahkeme aktardı.

Polis mesele ile ilgili olarak aranan bir şahsın olduğunu zanlının ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirterek soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlının ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar