Güney'de, biriken trafik cezaları için foto-radar listeleri oluşturuldu

14 Şubat 2024

Güncelleme: 14 Şubat 2024

A
A

Rum polisi, çok miktarda birikmiş trafik cezası olan Kıbrıslı Türkler ve diğerleri için foto-radar listeleri oluşturuyor. Listeler tamamlandığında hava ve kara sınır kapılarına gönderilecek.

ZgotmplZ

Güney Kıbrıs’ta sürat tespit kameralarının devreye girdiği iki yıl içerisinde 65 bin Euro’nun üzerinde ödenmemiş trafik cezası bulunduğunu, cezası olup ödemeyenler arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) Güney’e araçlarıyla geçen Kıbrıslı Türkler de olduğu bildirildi.

Fileleftheros’un “Saptanamayan Kamera Cezaları İçin Fotoradar-List” başlıklı haberine göre, suç işleyen ancak saptanamayan veya cezalarını gönüllü olarak postaneden almayan sürücülere ceza belgelerinin başka yollarla ulaştırılması üzerinde çalışan Rum polisi, Kıbrıslı Türk sürücüler ve diğer sürücüler başlığı altında iki ayrı foto-radar listesi hazırlıyor.

KIBRISLI TÜRKLER'İNKİ KARA KAPILARINA

Foto-radar listeleri; havalimanları, KKTC-Güney Kıbrıs arsındaki kara kapıları ve Rum polis karakollarına gönderilecek. Sadece Kıbrıslı Türk sürücüler için oluşturulacak liste, giriş-çıkış yapanların radar cezası olup olmadığının kontrol edilmesi için kara kapılarına gönderilecek.

Gazete şu anda Kıbrıslı Türklerle ilgili çok sayıda ödenmemiş radar cezası bulunduğunu ancak KKTC’de ikamet ettikleri için ceza belgelerinin kendilerine ulaştırılamadığını yazdı. Çok miktarda birikmiş radar cezası olan Kıbrıslı Türklerin listesi tamamlanır tamamlanmaz kara kapılarında denetimlere başlanacağını, “diğerleri” başlığını taşıyan listenin ise hazır olduğunu haberine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar