Girne'nin en işlek yerinde aşırı hızla makas attı, bir canı hayattan kopardı

Kamalı Haber, 24 Mart 2024

Güncelleme: 24 Mart 2024

A
A

Girne'de dün meydana gelen ölümlü kazayı yapan zanlıya çıkarıldığı mahkemede soruşturma devam ettiği için üç gün tutukluluk verildi. Polis zanlının aşırı süratli bir şekilde önündeki araca makas attığını söyledi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde dün meydana gelen ve bir kişinin ölümü ile 3 kişinin yaralanması ile sonuçlanan kaza ile ilgili olarak tutuklanan araç sürücüsü G.G. mahkeme huzuruna çıkarıldı. 

"MAKAS ATIYORDU"

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran polis, 23 Mart 2024 tarihinde Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde araç sürücüsü zanlının, aşırı sürat ve dikkatsizlik ile birlikte önündeki YA147 plakalı araca makas atarken direksiyon hakimiyetini kaybederek aracın sağ tekerine çarptığını aktardı.

BÜŞRA YAVUZ AĞIR YARALI

Çarpmanın etkisiyle aracın o esnada önce kaldırıma daha sonra kaldırım üzerinde bulunan tabela ve ağaca çarpmasının ardından, kaldırım üzerinde yaya olarak bulunan Cihan Yüksel, Büşra Yavuz ve Begüm Döşkaya’ya çarptığını söyleyen polis, yaya Cihan Yüksel'in olay yerinde hayatını kaybettiğini, Begüm Döşkaya ve Büşra Yavuz'un ilk olarak Girne Dr. Akçiçek Hastanesine kaldırıldığını, ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Büşra Yavuz’un ağır yaralı olarak yoğun bakım servisine alındığı, Begüm Döşkaya’nın ise cerrahi servisinde tedavisinin devam ettiğini belirtti.

KAN ÖRNEĞİ UYUŞTURUCU İÇİN İNCELENECEK

Polis zanlı G.G.'ye yapılan nefes testinde alkol olmadığını, ancak kanında uyuşturucu olup olmadığının tespit edilmesi için kan alınarak tahlile gönderildiğini, olay yerinde kaza anına ait kamera görüntülerinin incelendiğini ve zanlının aşırı süratli bir şekilde öndeki araçlara makas atarak ilerlediğinin görüldüğü belirtildi.

Ayrıca kazada zanlı ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan Mehtap Kutat'ın tedavilerinin Girne Akçiçek Hastanesinde yapıldığını ve ayak bileği kırılan Mehtap Kutat’ın tedavisinin ardından taburcu edildiğini belirten polis, alınması gereken çevre şahadeti ve tanık ifadeleri olduğunu, kamera görüntülerinin incelemesinin devam ettiğini ve aracın hız tespitinin henüz yapılamadığını belirterek ilk etapta zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, soruşturma maksatlı zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar