Gazimağusa'da yollar, "daha aydınlık Mağusa" hedefiyle aydınlatılacak

8 Nisan 2024

A
A

Gazimağusa Belediyesi, altyapısı ve aydınlatma direği olmayan yollarda çalışma başlattı.

ZgotmplZ

Gazimağusa Belediyesi ekiplerinin, devlet kurumlarıyla yaptığı iş birliği ile gerek ana yollar gerekse kavşaklarda devam eden çalışmalarına ek olarak, iş insanlarının desteğiyle hiç altyapısı ve aydınlatma direği olmayan yollara da çözümler getiriliyor.

Belediyeden verilen bilgiye göre, bu çerçevede Gazimağusa Devlet Hastanesi ile Tuzla (karting yolu) arasındaki güzergahta tamamen yeni aydınlatma altyapısı kurulması için önce kazı işlemi ardından da kablo döşemesi yapan belediye ekipleri, ileriki günlerde de direkleri dikerek yeni aydınlatma armatürlerini hazır hale getirecek.

Aydınlatma konusunda hem kurumlar arası koordinasyonu sağlayan hem çalışmaları yerinde takip eden Gazimağusa Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Aranır, "daha aydınlık Mağusa" hedefiyle kent genelinde tamirat çalışmalarına devam ettiklerini, hiç aydınlatma olmayan noktalara da çözümler bulmak için çalıştıklarını kaydetti.

Aranır, 700 metrelik güzergahta kazı ve kablo döşeme işlemlerinin ardından toplamda 19 adet 9 metrelik galvaniz direğin dikileceğini ve led armatürle bu güzergahın aydınlatılacağını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar