Erşah Sabit Yılmaz YDP Genel Sekreteri oldu

10 Mayıs 2024

Güncelleme: 10 Mayıs 2024

A
A

Yeniden Doğuş Partisi’de Parti Meclisi üyeliğini kazanan 50 ismin ardından Genel Sekreter seçimi de yapıldı. Erşah Sabit Yılmaz YDP'nin Genel Sekreteri oldu.

ZgotmplZ

Yeniden Doğuş Partisi’nin (YDP) 28 Nisan’da yapılan 4’üncü Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi üyeliğini kazanan 50 isim açıklanmıştı.

MYK ve Genel Sekreter seçimleri de yapıldı. MYK'ya seçilen isimler henüz açıklanmadı.

Genel Sekreter ise Erşah Sabit Yılmaz olarak belirlendi.

Yılmaz, yaptığı konuşmada parti üyelerine teşekkür ederek, "Yeniden Doğuş Partisi yeni bir döneme giriyor. Bu dönemde büyümek için yola çıkıyoruz." dedi. 

Yılmaz,  "gerçekleşen önemli katılımlarla güçlü bir siyasi yapı oluşturacaklarını" vurguladı.

Erşah Sabit Yılmaz

Konuşmasında, parti olarak toplumun her kesimine hizmet etmeyi amaçladıklarını belirten Yılmaz, bunun için de, ilk yapılacak seçimlerde kendilerine yüzde 25 bandını hedef koyduklarını söyledi.

Yılmaz, ayrıca parti içindeki gençlerin ve kadınların daha fazla söz sahibi olması için çalışacaklarını ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmak için fırsatlar yaratacaklarını belirterek, "Geleceğe dair umut dolu bakış açısıyla, yeniden doğuşumuzun ve büyümemizin işaretini taşıyan bir döneme adım atıyoruz. Hep birlikte, daha güçlü bir YDP daha güçlü bir KKTC için yola çıkıyoruz." şeklinde konuştu.

Parti Meclisi aşağıdaki isimlerden oluştu: 

Lefkoşa: Nejla Büyükyılmaz, Orhan Hunç, Sinan Tuğantemir, Musa Suiçmez, Ömer Yayla, Abdurrahman Koloğlu, Yılmaz Kaldırım, Halil Şiranlı, Mehmet Ercan, Özkul Haraç, Ömer Bolat, Abdulhay Gezer, Atilla Şimşek, Hüseyin Çakır, Özay Barım, Harun Ateş,

Gazimağusa: Naci Düzenli, Hatice Seçkin, Yusuf Örs, Yüksel Özyaşar, Ali Koruk, Mehmet Kelebek, Ali Bakır, Hayati Pamuk, Şevval Öztürk, Ali Şahin, Üzeyir Boran, Aydın Pabuçcu, Aydoğan Yılmaz.

Girne: Erşah Sabit Yılmaz, Sami Güneş, Ahmet Aygün, Serkan Karal, Ersin Çağlayan, Zeki Yılmaz, Hacı Ali Özdemir, İbrahim Aslantürk, Cabir Güney, İsmet Tutuş, Cafer Akbaş.

İskele: Mehmet Sevin, Nizamettin Bora, İbrahim Saymaz. 

Güzelyurt: Gökhan Saraç, Kader Karlık. 

Lefke: Mehmet Yücel Sağlam, Adem Küçükandaç

Milletin Partisi’nden katılan 25 kişi de şu şekilde duyuruldu:

''Abdo Okur, Abdulhamit Bekar, Ahmet Z. Yayıcı, Ali Kozan, Bilal Yıldırım, Cuma Daşyürek, Cuma Kavuncuoğlu, Derin Okçelen, Fatma Gezici, Ferhat Bardakçıoğlu, Hakan Doruca, Hamza Elhan, Hasan Açan, Hasan Akrep, İsmail Yıldız, Korhan Ekcan, Mehmet Şafak, Mete Topcu, Murat Sevimer, Ömer Atlar, Ömer Faruk Gündoğdu, Aziz Parlak, Hüseyin Yılmaz, Şaban Dağ, Tekin Barut''

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar