Erhürman işe nüfustan başlayacak

4 Nisan 2024

Güncelleme: 4 Nisan 2024

A
A

"Memleketteki yoksulluktan, yolsuzluktan, çocuklarımızın göç etme niyetinden başka bir şeyi konuşamaz hale geldik.” diyen Erhürman, göreve geldiklerinde ilk işin nüfus planlaması olduğunu söyledi.

ZgotmplZ CTP Basın

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman ve beraberindeki heyet, bugün Gönyeli İlkokulu’nu ziyaret ederek, okul müdürü Rağıp Öztüccar ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Erhürman’a, CTP Milletvekilleri Sıla Usar İncirli, Filiz Besim, Sami Özuslu ve CTP Gönyeli Örgüt Başkanı Hülya Akbil eşlik etti. Öğretmenlerden, yaşadıkları sıkıntılarla ilgili bilgi alan Erhürman, eğitime ilişkin önerilerini de paylaştı.

“YOKSULLUKTAN, YOLSUZLUKTAN BAŞKA BİR ŞEYİ KONUŞAMAZ HALE GELDİK”

Ziyaret sırasında konuşan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Memlekette, konuşmak zorunda bırakıldığımız konularla gerçekten konuşmamız gereken konular arasında makas açılmaya başladı.” dedi.

Okullarda çocuklara vermek istenilen eğitimle verilen eğitim arasında da makas olduğuna dikkat çeken Erhürman, sağlık hizmetlerinde maalesef arzu edilen noktada olunmadığını kaydetti.

Trafik keşmekeşinin de devam ettiğini söyleyen Tufan Erhürman, üç ay içerisinde 14 insanın trafikte kaybedildiğini belirtti.

“Aslında odaklanmamız gereken konular bunlar. Ama memleketteki yoksulluktan, yolsuzluktan, çocuklarımızın göç etme niyetinden başka bir şeyi konuşamaz hale geldik.” diyen Erhürman, ana dili Türkçe olmayan öğrenci sayısının her bölgedeki okullarda arttığını ifade etti.

Nüfus planlamasının önemine işaret eden CTP lideri Erhürman, “Göreve geldiğimizde ilk iş nüfus planlaması…” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar