Dünya Göçebe Oyunları'nın açılışında Tatar'dan KKTC'li sporculara moral ziyareti

29 Eylül 2022

Güncelleme: 29 Eylül 2022

A
A

Cumhurbaşkanı Tatar, İznik’te düzenlenen 4'üncü Dünya Göçebe Oyunları'nın açılış törenine katılarak, KKTC'li sporcularla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı'na yerel basın da yoğun ilgi gösterdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bursa'nın İznik ilçesinde düzenlenen 4'üncü Dünya Göçebe Oyunları'nın açılış törenine katıldı.

"Gelenekten Geleceğe Bir’iz!" temasıyla bu yıl Türkiye'de düzenlenen oyunlara 102 ülkeden 3 binin üzerinde sporcu katılırken, oyunlara KKTC'den de güreş ve okçuluk federasyonlarından 27 sporcu ile 7 yönetici ve antrenör katılıyor.

Cumhurbaşkanı Tatar, İznik’e varmasının ardından oyunlara katılan KKTC'li sporcularla bir araya gelerek, sohbet etti, çalışmalar hakkında bilgi aldı, başarılar dileyip anı fotoğrafı çektirdi.

Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışın yapıldığı tören alanına gelmesinin ardından diğer devlet başkanları ile de bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yerel basın ile röportajlar da yaptı.

Cumhurbaşkanı Tatar, yerel basının sorularını yanıtladı.

Yerel basının yoğun ilgi gösterdiği Tatar, Kıbrıs konusu ve bölgedeki son gelişmeler ile Kıbrıs Türk tarafının ortaya koyduğunu yeni siyaseti anlattı, KKTC’nin tanınma çağrısı sonrası bu siyasetin daha da güçlendiğini söyledi.

Bu arada 4'üncü Dünya Göçebe Oyunları'nın açılış törenine Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar