"Devlet desteği verilmeli, yerli üretim devam etmeli"

22 Mayıs 2024

A
A

Türk-Sen Başkanı Bıçaklı, hükümet ile hayvan üreticileri arasındaki uzlaşmazlığın ülkede kaosa neden olduğunu, yerli üretimin devam etmesi gerektiğini söyleyerek, "sorunu çözmek hükümetin görevi" dedi.

ZgotmplZ

Donmuş et ithalatı kararının iptal edilmesini, çiğ süte gerçek değeri kadar zam yapılmasını ve üretimdeki girdi maliyetlerinin düşürülmesini isteyen hayvan üreticilerinin eylemi Başbakanlık önünde devam ederken, Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Başkanı Arslan Bıçaklı da, konuyla ilgili açıklama yaparak, yerli üretime vurgu yaptı.

Türk-Sen Başkanı Bıçaklı, hükümet ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin bir araya gelmesi ve sıkıntıları çözerek, yerli üretimin devamlılığının sağlanması gerektiğini kaydetti.

Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, hükümet ile birlik arasındaki uzlaşmazlık nedeniyle ülkede birkaç gündür ciddi bir kaos yaşandığını savundu.

Yerli üretimin sağlıklı bir şekilde devam etmesi, buna paralel ucuz et tüketilebilmesi için girdi maliyetlerinin düşürülmesi ve ciddi devlet desteği verilmesi gerektiğini belirten Bıçaklı, ülkedeki sorunları çözmenin birinci derecede hükümetlerin görevi olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar