"Cinayet"ten bir adım öncesi... Korkutan iddialar...

Kamalı Haber, 14 Mayıs 2024

Güncelleme: 14 Mayıs 2024

A
A

Öldürmekle tehdit ettiği ve şiddet uyguladığı, ayrılmak isteyen kız arkadaşının şikayeti üzerine tutuklanan zanlı hakkında ek tutukluluk kararı çıktı.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşını darp ettiği, tehdit mesajları gönderdiği iddia edilen C.N. tutuklanarak, bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Mahkemeye bilgi veren polis, zanlının 2024 yılı Mart-Mayıs ayları içerisinde Cihangir ve Lefkoşa’da kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşı olan C.U. ile birlikteliğinin devam etmesi için "Eğer nişanlından ayrılmazsan hem seni sonra da kendimi vuracağım.” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğunu belirtti.

Polis, zanlının C.U.’yu göğsünden itip yüzüne tokat atarak darp ettiğini, "WhatsApp" uygulaması üzerinden defalarca "Eğer benimle birlikte olmazsan senin görüntülerini ve fotoğraflarını ailene atacağım. Ailenden birini öldüreceğim ya da birini bulup gönderip öldürteceğim." tarzı mesajlar atarak "Elektronik Haberleşme Yasası"na aykırı harekette bulunduğunu açıkladı.

Polis,  C.U.’nun vermiş olduğu ifadede birçok iddia bulunduğunu söyledi. Polis, zanlının ise suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Hem zanlının hem de C.U.’nun cep telefonlarının emare alındığını kaydeden polis, data incelemesi yapılacağını açıkladı.

Polis memuru, soruşturma amaçlı zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar