Cevdet Yılmaz'dan ''KKTC yüzyılı'' vurgusu

5 Nisan 2024

Güncelleme: 6 Nisan 2024

A
A

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Güzelyurt’taki iftar buluşmasında yaptığı konuşmada, “Türkiye yüzyılı aynı zamanda Kıbrıs Türkünün de yüzyılıdır KKTC yüzyılıdır, bu yüzyılı hep birlikte inşa edeceğiz” açıklamasını yaptı.

ZgotmplZ

Güzelyurt’ta Atatürk Parkı’nda TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı “Güzelyurt İftar Buluşması” düzenlendi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC’de her bir vatandaşa dokunmak, çok daha iyi nitelikli ortamda yaşamasını sağlamak amacıyla, Türkiye ile KKTC arasında yeni mali iş birliği protokolü konusunda çalıştıklarını açıkladı.

Yılmaz, Güzelyurt'ta narenciye ürünü için ilk etapta 15 bin ton, orta vadede 40 bin tonu hedefleyen bir soğuk hava deposu inşa çalışması başlatılacağını ifade etti.

Günübirlik KKTC ziyaretini sürdüren Yılmaz, Güzelyurt’taki iftar buluşmasında yaptığı konuşmada, “Türkiye yüzyılı aynı zamanda Kıbrıs Türkünün de yüzyılıdır KKTC yüzyılıdır, bu yüzyılı hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Yılmaz, siyasi konularda da her zaman KKTC’nin yanında yer aldıklarını vurgulayarak “Egemen eşitliği, eşit statüyü savunuyoruz, savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Etkinliğe, Cumhurbaşkanı Vekili, Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel, TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TC Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, bakanlar, milletvekilleri, çok sayıda davetli katıldı.

“BİR KAPIYI KAPARLAR BİZ ON TANE BAŞKA KAPI AÇARIZ”

Kıbrıs’taki istikrar ve Kıbrıs’ın haksız ambargolardan kurtularak dünya ile güçlü entegrasyon kurmasının bölgenin ve dünyanın yararına olduğunun altını çizen Yılmaz, buna engel  olmaya çalışanların büyük haksızlık yaptığını dile getirdi. Yılmaz, “Ama eninde sonunda bu hakız ambargolar da ortadan kalkacaktır. Kim ne yaparsa yapsın, bir kapıyı kaparlar, biz on tane başka kapı açarız, kapılar bitmez, KKTC Türk Devletleri Teşkilatı başta olmak üzere dünya ile ilişkilerini geliştirmeye devam edecek, bölgenin huzur adası olmasında görev yapmaya devam edecektir” diye konuştu.

Etkinlikte sırasıyla Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Başbakan Ünal Üstel ve TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz konuşma yaptı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar