Çeler, partizanlık yapıldığından ekonomik çalışmaların sürekli tıkandığını savundu

19 Mart 2024

A
A

TDP Genel Başkanı Çeler, ahlaki ve kültürel yozlaşmanın, ekonomi gündeminin üzerine çıkmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, bu durumun çalışmaları engellemesine izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

ZgotmplZ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, beraberindeki heyetle, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı (KTTO) ziyaret etti, ekonomideki sorunları görüştü ve birlikte mücadele kararlılığını vurguladı.

Görüşmede Çeler’e, Genel Sekreter Nevzat Özkunt, Ticaret, Sanayi ve Yerel Üretimden Sorumlu Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Güner Ersen, Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu MYK Üyesi Hasan Umur ve TDP Lefkoşa İlçesi Yönetim Kurulu Ekonomi Komitesi Üyesi Mehmet Manavoğlu eşlik etti.

Görüşmede ilk sözü alan TDP Genel Başkanı Çeler, TDP’de 25 Şubat’ta yapılan kurultay sonrası yeni bir döneme girildiğini hatırlattı, bunun yanı sıra sosyal demokrat geleneğinin de devam ettirildiğini ve ülke gerçekleri ışığında yeni politikalar belirlediklerini kaydetti.

Çeler, “Emeğin vazgeçilmez bir parçası olan sermaye ile birlikte bir mücadele yapılması gerektiğine inanıyoruz. Ülkedeki ahlaki ve kültürel yozlaşma, ekonomi gündeminin bile üzerine çıkması kabul edilebilir değildir. Ekonomiyi düzeltmek için plan program yapıp, çalışmalar hazırlarken, ülkenin bu konularla anılmasına, bu çalışmaları engellemesine izin vermemeliyiz” dedi.

“KTTO’NUN TECRÜBELERİNDEN YARARLANMAK İSTİYORUZ”

Hükümet edenlerin liyakat değil partizanlığa önem vermelerinden dolayı ekonomik anlamda çalışmaların bir yerde sürekli tıkandığına ve sürdürülebilirlik sağlanamadığına dikkat çeken Çeler, KTTO’nun bilimsel çalışmaları olduğunu, “Muhalefet değil hükümet olmaya aday olduk” hedefleri doğrultusunda da KTTO’nun bu çalışmalarından ve tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirtti.

Çeler, “Tüm ambargolara, engelleme veya baskılara rağmen; açılacak yol Türkiye üzerinden ise Türkiye ile ilişkileri düzeltme yolunda atılacak adımları konuşmaya geldik” dedi.

KTTO: YAPILMASI GEREKEN İLK ŞEY CAYDIRICI CEZALAR GETİRİLMESİ

Çeler’den sonra sözü alan KTTO Başkanı Turgay Deniz de, ülkenin durumunun ortada olduğunu, sahte diplomalar ve yolsuzluklar gibi tasvip etmedikleri olayların yaşandığını kaydederek, yapılması gereken ilk şeyin caydırıcı cezalar getirilmesi olduğunu belirtti.

Deniz, “Kaçak işçi, kaçak öğrenci sorunu da çok önemli bir sorun. Biz bunların önüne geçilmesini istiyoruz. Kesinlikle af çıkarılmasına da karşıyız, alışkanlık haline gelmesini istemiyoruz. Biz KTTO olarak Çalışma Bakanlığı’nın Sosyal Sigortalar affına da karşı çıkıyoruz. Biz buna ‘Yüzsüzler Affı’ diyoruz. Çünkü gününde ödeme yapan iş insanları cezalandırılıyor” dedi, göreve gelmeleri durumunda TDP’den bu konularla ilgili düzenleme talep etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar