Bir fenomen daha İstanbul'da göz altına alındı

22 Kasım 2023

Güncelleme: 23 Kasım 2023

A
A

Şarkıcı ve fenomen Banu Parlak, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar nedeniyle İstanbul 'da gözaltına alındı.

ZgotmplZ

Şarkıcı ve fenomen Banu Parlak, sosyal medya hesaplarından yaptığı silah paylaşımları nedeniyle İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında polis tarafından gözaltına alındı.

Parlak'ın evinde yapılan aramalarda, ruhsatsız bir Glock Gen 5 marka tabanca ve bu tabancaya ait 9 adet mermi bulundu.

Gözaltına alınan Banu Parlak, Beylikdüzü Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. Parlak'ın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Daha önce yaptığı bir videoda silahın ruhsatlı olduğunu belirten Parlak, bu durumu bir hobisi olarak nitelendirmiş ve silaha özendirmemek adına açıklamalarda bulunmuştu.

DİLAN VE ENGİN POLAT'I SUÇLAMIŞTI

Daha önce yaptığı açıklamada Dilan Polat ve Engin Polat yüzünden can güvenliğinin olmadığını söyleyen şarkıcı Banu Parlak'ın Bahçeşehir'deki iş yeri ekim ayında iki kez kurşunlandı.

Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda bulunan güzellik merkezine gelen motosikletli iki kişi, Banu Parlak’ın iş yerine silahla ateş açtı. Camına 5 kurşun isabet eden güzellik merkezinde hasar oluştu. Firma sahibi Banu Parlak iş yerine saat 02.00 ve 05.00 olmak üzere iki ayrı silahlı saldırı düzenlendiğini söyledi.

Emniyet ekipleri olay yerinde inceleme yapmış, olayla ilgili soruşturma başlatmıştı.

 

Banu Parlak, saldırı sonrası Instagram hesabından yayınladığı videoda şunları söylemişti:

“Olaydan önce Dilan Polat beni aradı, ‘Sıla’yı içeri aldılar, Engin’i ve beni de alacaklar bizim hakkımızda paylaşım yapma, çocuğun var yapma' diyerek beni tehdit etti. Bu olayın öncesi de var, Halil İbrahim K. isimli bir arkadaştan güzellik merkezi açmak için borç alıyorlar. Bu kişi parasını istediğinde de ‘Banu Parlak’ı vur paranı verelim’ diyorlar ama Halil İbrahim K. reddettiği için dizinden vuruyorlar. Önlem alınmadı ve son olarak dükkanım kurşunlandı. Sırada ne var? Ölmem mi gerekiyor? Tek başına çocuk bakan bir kadınım, korkuyorum. Bu insanların yakamdan düşmesini ve can güvenliğimin alınmasını istiyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar