Bazı emekli komutanlar, 20 Temmuz Kıbrıs Zaferi Kutlama derneğini kurdu

4 Aralık 2023

A
A

İstanbul'da, bir grup komutan ve Kıbrıs gazisi tarafından kurulan "20 Temmuz Kıbrıs Zaferi Kutlama, Dayanışma ve Kültür Derneği" adlı yeni bir dernek duyuruldu.

ZgotmplZ

İstanbul’da 20 Temmuz Kıbrıs Zaferi Kutlama, Dayanışma ve Kültür Derneği isimli bir dernek kuruldu.

Bir grup komutan ve Kıbrıs gazisi tarafından kurulan derneğin, 20 Temmuz Zaferi’nin 50. yılında görkemli bir kutlama yapmayı tasarladığı bildirildi.

İstanbul'da, bir grup komutan ve Kıbrıs gazisi tarafından kurulan "20 Temmuz Kıbrıs Zaferi Kutlama, Dayanışma ve Kültür Derneği" adlı yeni bir dernek duyuruldu. Dernek, 20 Temmuz Zaferi'nin 50. yılında büyük çapta bir kutlama etkinliği düzenleme amacını taşıyor.

Derneğin başkanı olan Emekli Tümgeneral ve Mücahit Cumhur Evcil, "Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Ulu Önder, Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Misaki Milli prensipleri çerçevesinde, Bir Millet Üç Devlet ve Mavi Vatan anlayışı içinde yüzlerce yıldır Türk yurdu güzel Kıbrıs’ımızın ve soydaşlarımızın hak ve hukukunu korumak ve vazgeçilmez davasına sahip çıkmak amacıyla 20 Temmuz Kıbrıs Zaferi Kutlama, Dayanışma ve Kültür Derneği (Kıbrıs ve Zafer Derneği) kurulmuştur." şeklinde bir açıklama yaptı.

Derneğin kurucu üyeleri şöyle:

“Başkan: Cumhur Evcil (Kıbrıs gazisi Em. Tümg.); İkinci Başkan: İrfan Bayyurt (Em. Kd. Alb.); Gen.Sek: Arif Alim (Kıbrıs gazisi Em. Kd. Alb.); Diğer üyeler: Ahmet Saatçılar (işadamı), İbrahim Öztek (Em. Prof. Tbp. Kd. Alb.), Rüşat Aydoğan (işadamı), Mehmet Ünaldı (Kıbrıs gazisi Em. Astsb.), Özdemir Kara (Kıbrıs gazisi işadamı)”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar