Bardan çıkarıldı diye iki kişiyi yaraladı... Cezaevine gönderildi

Kamalı Haber, 22 Mayıs 2024

Güncelleme: 22 Mayıs 2024

A
A

Lefkoşa'daki Berlin Bar'dan dışarı çıkarılan alkollü şahıs, güvenlik görevlisi ve çalışana bıçakla saldırıp yaraladı. Ceza-i ehliyeti olan zanlı, Taammüden Adam Öldürmeye Teşebbüs, Ağır Yaralama suçlamalarıyla tutuklu yargılanacak.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa’da meydana gelen “Taammüden Adam Öldürmeye Teşebbüs, Ağır Yaralama, Vahim Zarar, Yaralama, Ciddi Darp, Darp, Kanunsuz Bıçak Taşıma, Sarhoşluk” suçlarından tutuklanan zanlı E.K. teminat talebiyle yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran polis, zanlının 11 Mayıs'ta sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Lefkoşa Surlariçi’nde bulunan Berlin Bar'dan kendisini dışarıya çıkardıkları gerekçesiyle, konu mekanın güvenlik görevlisi K.P.’nin sol göğüs kafesine kanunsuz olarak tasarrufunda bulunan ağız uzunluğu 6 cm olan 15 cm uzunluğundaki çakıyı sokup 2 cm genişliğinde kesi oluşmasına neden olarak, taammüden adam öldürmeye teşebbüs ettiğini söyledi. 

183 promil alkollü içki tesiri altında olan zanlının, ayrıca olayın akabinde yine aynı yerde görevli Y.U.’nun sol omuzuna doğru sallayıp 7 cm genişliğinde ve 2 cm derinliğinde kesik oluşmasına sebebiyet vererek yaraladığını mahkemeye aktaran polis, zanlının olay yerine gelen polis ekipleri tarafından tutuklandığını olayda kullandığı çakının emare olarak alındığını belirterek, olayda yaralanan Y.U. ve K.P’nin taburcu edildiğini açıkladı. 

Polis, zanlının ifadesinde Berlin Bar isimli mekanın olaylı bir yer olduğu için oraya giderken ne olur ne olmaz diye yanına çakı aldığını söylediğini açıklayarak, hem zanlıdan hem de müştekilerden analiz için kan örnekleri alındığını, emare alınan çakı ve zanlının kıyafetlerinin de inceleneceğini söyledi.

Zanlının ceza-i ehliyetinin olup olmadığının tespiti için Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde kontrolden geçirilerek, ceza-i ehliyetinin olduğuna dair rapor alındığını söyleyen polis, soruşturmanın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını, katle teşebbüs suçunun müebbet hapis öngören ağır cezalık bir suç olduğunu, zanlının ülkede öğrenci izni ile bulunduğunu ifade ederek, tutuklu yargı talep etti.

Zanlının avukatının itirazı üzerine duruşma yapıldı.

Yargıç, zanlının 3 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar