Bağımsızlık Yolu'ndan elektrik zammına sert tepki: Zam tekrarı kaçınılmaz

2 Kasım 2023

A
A

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Umut Ersoy, AKSA ile imzalanan son sözleşmeyle beraber elektrikte zamların birkaç aylık aralıklarla tekrarlanmasının kaçınılmaz bir hale geldiğini belirtti.

ZgotmplZ

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Umut Ersoy, yaptığı yazılı açıklamada elektriğe yapılan zamlarla ilgili görüşlerini aktardı.

Elektriğe yapılan zammın yüzdeliğinin önemli olduğunu ancak ondan daha da önemlisinin zamların sürekliliği olduğunu kaydeden Ersoy, AKSA ile imzalanan son sözleşmeyle beraber bu zamların birkaç aylık aralıklarla tekrarlanmasının kaçınılmaz bir hale geldiğini belirtti.

Ersoy, bugünkü tablonun, 20 yıldır “kamu-özel ortaklığı” altında uygulanan ve hükümetten hükümete değişiklik göstermeden istikrarlı bir şekilde yürütülen enerji politikalarının sonucu olduğunu söyledi.

“Enerji arz güvenliğini sağlayacağız” iddiasıyla başlatılan 20 yıllık sürece dikkat çeken Ersoy, bu durumun elektrik kesintilerinin ve zamların sürekliliğini sağladığını ifade etti.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, elektrik tarifelerindeki fiyat artışının yüzde 31 olarak açıklanmasının ardından artışın yüzde 15'e çekilmesine karar verildiğini, aradaki farkın da Maliye Bakanlığı tarafından karşılanması konusunda görüş birliğine varıldığını açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar