Azerbaycan'dan iade-i ziyaret: Yatırım alanlarını yerinde görecekler

29 Şubat 2024

Güncelleme: 29 Şubat 2024

A
A

Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Bugadov, beraberindeki iş insanları ile birlikte ülkeyi ziyaret ediyor. Heyetin ziyaretinin "KKTC'deki yatırım alanlarını yerinde görmek" olarak açıklandı.

ZgotmplZ
Başabakan Ünal Üstel geçtiğimiz hafta ziyaret ettiği Azerbaycan'da Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov ile bir araya gelmişti.

Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov, Milletvekili Ramil Hassan ve Azerbaycanlı bir grup yatırımcı iş insanı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) geldi.

Başbakan Ünal Üstel ile geçtiğimiz hafta Azerbaycan'da gerçekleştirilen toplantılarda ele alınan konuları bu kez KKTC'de gözden geçirmek ve yatırım alanlarını yerinde görmek için adada bulunan Tahir Budagov ve heyeti, bir günlük çalışma ziyaretinin ardından KKTC heyeti ile birlikte Diplomasi ForUmu'na katılmak üzere Antalya'ya geçecek.

İŞ İNSANLARI İLE BİR ARAYA GELECEKLER

Ziyaret süresince Azerbaycan heyeti KKTC'li iş insanları ile bir araya gelerek, özellikle eğitim, turizm, tarım ve inşaat sektörlerindeki yatırım fırsatları hakkında detaylı bilgiler alacak.

"KKTC-AZERBAYCAN DIŞ TİCARET HACMİNİ ÇOK KISA BİR SÜREDE KATLAYARAK YÜKSELTECEĞİZ"

Başbakan Ünal Üstel, Azerbaycan heyetinin ziyaretine ilişkin şunları söyledi:

"KKTC'nin TDT üyeliği ve ardından geçtiğimiz yıl partilerimiz arası imzalanan işbirliği protokolünden sonra KKTC-Azerbaycan ilişkileri çok ciddi ve hızlı bir gelişme gösteriyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov'un daveti üzerine Azerbaycan'a gitmiştim. Burada çok verimli çalışma toplantıları gerçekleştirmiş ve bu çalışmaların bir bölümünü de KKTC'de sürdürme karar vermiştik. Şimdi kendilerini ülkemizde ağırlıyoruz.

Sayın Budagov'un heyetinde milletvekilleri ve iş insanları da bulunuyor. Yaptığımız çalışmaları gözden geçireceğiz, yatırımcı iş insanlarını yerel iş insanlarımızla buluşturacağız. Bu ve benzeri temaslar artarak sürecek. KKTC-Azerbaycan dış ticaret hacmini çok kısa bir sürede katlayarak yükselteceğiz. Eğitim, turizm, tarım ve inşaat sektörlerinde ciddi yatırım fırsatları var. Bunları değerlendireceğiz. Tek millet 3 devlet sözünü lafta bırakmamaya, ilişkilerimizi, karşılıklı sevgi kardeşlik ve güvene dayalı şekilde geliştirmekte kararlıyız."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar