Ayrılan çiftin kavgasına müdahale eden polise de saldırdılar... Zanlılar serbest bırakıldı

3 Haziran 2024

Güncelleme: 3 Haziran 2024

A
A

Gönyeli'de daha önce boşanan çift arasında çıkan tartışma sırasında eski eşine şiddet gösteren adamın yakınları da kavgaya karıştı. Olaya müdahale eden polislere saldıran şahıs ve iki kardeşi, teminatla serbest bırakıldı.

ZgotmplZ

Gönyeli’de meydana gelen kadına şiddet olayı ile ilgili tutuklanan A.K. ile polisi darp, görevinden men, kavga, rahatsızlık suçlarını işleyen M.K. ile H.K. yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesinde çıkarıldı.

Polis, zanlı A.K.'nın 1 Haziran 2024 tarihinde saat 21.10 sıralarında eski eşi Z.K. ile evliliklerinden olan oğullarıyla görme ve araç kullanımı konusunda tartıştıklarını belirtti. Polis, zanlının kavga esnasında eski eşinin sağ omzuna yumruk attığını, ardından tekmeleyerek yere düşmesine neden olduğunu, saçlarından tutarak kaldırıp savurduğunu ve tekrar yere düşmesine sebep olduğunu ifade etti.

Olayın ardından zanlı A.K.'nın ve eski eşinin akrabalarının olay yerine geldiğini söyleyen polis, zanlıların kardeşleri M. K. ile H. K.'nın da eski eşinin akrabalarını darp ettiklerini belirtti.

Gönyeli Polis Karakoluna yapılan ihbar üzerine bir ekibin olay yerine gittiğini ifade eden polis, M.K. ile H.K.'nin olaya müdahale eden görevli polislerin ellerinden tutup, itip ve göğüslerine vurma suretiyle darp ederek görevlerinden men ettiklerini aktardı.

Polis, A.K., M.K. ile H.K.’nin suçüstü tutuklanarak, önceki gün mahkemeye çıkarıldıklarını kaydederek, A.K.'nin ciddi darp, M.K. ile H.K.'nin ise polisi darp, görevinden men, kavga, rahatsızlık suçlarından teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına, haftada bir gün ıspat-ı vücut yapmalarına, kişi başı 20 bin TL nakit teminat yatırmalarına ve her biri için ikişer kefilin 400’er bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar