"Aliyev'in Cumhurbaşkanlığı, Türk Dünyası için de büyük şanstır"

8 Şubat 2024

A
A

Taçoy, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı'na yeniden seçilen İlham Aliyev’i tebrik ederek, Aliyev'in Türk Dünyası’nın birliği için de önemli hizmetleri olduğunu kaydetti.

ZgotmplZ

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Hasan Taçoy, yeniden seçilen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i tebrik etti.

Konuyla ilgili mesaj yayımlayan Taçoy, Aliyev döneminde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan arasında güçlü siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkiler kurulduğuna işaret etti.

"TÜRK DÜNYASI İÇİN DE BÜYÜK BİR ŞANS"

Mesajında, kardeş ülke Azerbaycan’da gerçekleşen seçimlerde halkının takdirini ve onayını alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Sayın İlham Aliyev’e tebriklerini sunan Taçoy, ülkesi Azerbaycan’ı kısa sürede hem bölgesinde hem de dünyada önemli bir ülke haline getiren Aliyev"in, Türk Dünyası’nın birliği için de önemli hizmetleri olan bir isim olduğunu kaydetti. 

Taçoy, "Son dönemde ortaya koymuş olduğu irade ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan ilişkilerinin gelişmesinin önünü açmış olan Sayın Aliyev’in yeni dönemde de bu yönde önemli çalışmalar yapacağına yürekten inanmaktayım." dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlayan süreçte Aliyev’in Kıbrıs Türk Halkı’na göstermiş olduğu yakın ilgi sayesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan arasında en üst düzeyde güçlü siyasi ilişkiler tesis edildiğini belirten Taçoy, "İlham Aliyev’in Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı sadece ülkesi için değil, Türk Dünyası için de büyük bir şanstır." ifadelerini kullandı. 

Taçoy, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"Kardeş ülke Azerbaycan’ı ortaya koymuş oldukları demokratik irade ve seçim sonuçları için tebrik eder, geleceğe birlikte yürüyecek olmamızdan duyduğum heyecan ve mutluluğu ifade etmek isterim. Azerbaycan seçim sonuçları tüm Türk Dünyası’na kutlu olsun...”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar