40'ıncı yıl marşı için son üç gün

3 Kasım 2023

Güncelleme: 3 Kasım 2023

A
A

Cumhuriyetin 40'ıncı yılı için bestelenecek 40'ıncı Yıl Marşı'na yönelik düzenlenen şiir yarışması için başvuru süresi 3 gün sonra doluyor.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Kültür Dairesi tarafından organize edilen "KKTC 40’ncı Yıl Marşı Şiir Yarışması" için başvuru süreci 6 Kasım Pazartesi sona erecek.

Başvurular Kültür Dairesi’nde teslim alınıyor, başvuru süresi de 6 Kasım Pazartesi 15.00’te dolacak.

Kültür Dairesi'nden yapılan açıklamaya göre, yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve ilgili kurumların yöneticileri ile anılan kişilerin birinci derece akrabaları dışındaki KKTC vatandaşları en fazla 3 eserle başvurabilecek. 

Yarışama, KKTC’nin kuruluşunun 40’ncı yılında kullanılacak marş için, bestelemeye değer bir eser bulmak için düzenlendi.

Yarışma amacının, Kıbrıs Türkü’nün toplumsal birlik ve beraberliğini tesis eden, ulusal ve milli değerleri ifade eden, Kıbrıs Türk halkının geçmişte olduğu gibi gelecekte de tek yürek halinde birlikte hareket ederek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni çağdaş ve refah bir gelişmişlik düzeyine taşıyacağına inanç belirtip okuyanlarda bu umut ve coşkuyu uyandıran, marş olarak bestelenmeye uygun bir eser yaratılmasını sağlamak olarak açıklandı.

Yarışmanın gerçekleştirilmesine imkan verecek sayıda başvurunun yapılmaması ve seçici kurulun “KKTC 40. Yıl Marşı” olarak bestelenmeye değer bir eser bulamaması halinde, yarışmanın tekrarlanacağı kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar