1,5 ay içinde dört yerden demir çaldı: Tutuksuz yargılanacak

Kamalı Haber, 28 Mayıs 2024

A
A

Nisan ve mayıs aylarında Lefkoşa'daki dört farklı yerden demir çaldığı tespit edilen zanlı, teminat şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir işletmeden 38 adet teleskop kalıp demiri çalan zanlı A.T. yeniden mahkemeye çıkarıldı. 

Mahkemede olguları aktaran polis, 17-18 Mayıs 2024 tarihleri arasında Gönyeli’de faaliyet gösteren bir işyerine giden FZ 713 plakalı van araçlı şahsın, konu işyerinden 38 adet teleskop kalıp malzemelerini sirkat ettiğini belirtti.

Şikayet üzerine yapılan soruşturmada, Mobese kamera kayıtlarının incelendiğini ve söz konusu aracın Akdoğan’da sakin zanlı H.T.’nin kullanımında olduğunu tespit ettiklerini anlatan polis, zanlının Akdoğan’daki ikametgahına gidildiğini ve söz konusu çalıntı melezlemelerin araçta tespit edildiğini kaydetti.

ÜÇ AYRI HIRSIZLIĞI DAHA TESPİT EDİLDİ

Polis, zanlının üç kez mahkemeye çıkarılarak, hakkında 11 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde yapılan soruşturmada, 2 ile 15 Nisan tarihleri arasındaki toprak alanda Gönyeli’de Ali Demir’e ait 16 bin 800 TL değerindeki teleskopik ayarlı demirleri; 16 Nisan’da Göçmenköy’de Metin Yazgan’a ait 15 bin TL değerindeki hurda demirlerini ve 3-4 Nisan 2024 tarihleri arasında ise Gönyeli’de Mar Construction isimli işyerine ait inşaatın 20 bin 800 TL kelepçe demirlerini çaldığını mahkemeye aktardı. 

Soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının KKTC vatandaşı olduğunu söyleyen polis, zanlının davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 300 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar