124 polis ve 25 itfaiyeci teşkilata katıldı

23 Eylül 2022

Güncelleme: 23 Eylül 2022

A
A

Polis Okulu yemin ve mezuniyet töreni yapıldı, mezun olan 124 polis memuru ve 25 itfaiye memuru yemin ederek polis örgütü kadrosuna dâhil oldu. 

ZgotmplZ

Polis Okulu yemin ve mezuniyet töreni yapıldı.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu'nda “62’nci dönem polis ve 15’nci dönem itfaiye temel eğitim kursları” yemin ve mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Mezun olan 124 polis memuru ve 25 itfaiye memuru yemin ederek polis örgütü kadrosuna dâhil oldu. 

Etkinlikte, 62’nci dönem polis temel eğitimi kursunu birincilik ile tamamlayan polis memuru Ahmet Aşan dönem mezunları adına yaş kütüğüne plaket çaktı.

Polis temel eğitimi kurs ikincisi polis memuru Muhammed Emin Coşkun, kurs üçüncüsü ise kadın polis memuru Ezgi İşimtekin oldu.

15’nci dönem itfaiye temel eğitimi kursunu ise birincilik ile tamamlayan itfaiye memuru İrem Tunç dönem mezunları adına yaş kütüğüne plaket çaktı.

İtfaiye temel eğitimi kurs ikincisi itfaiye memuru Özdemir Kaptanoğlu, kurs üçüncüsü ise itfaiye memuru Ali Öztürk oldu.

Törene, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Kadir Bayraklı, Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan, Polis Genel Müdürü İkinci Yardımcısı Hüseyin Sağıroğlu ile diğer polis yetkililerinin yanı sıra mezun olan polis mensuplarının aileleri katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar