Töre'den "Polis teşkilatı yıpratılmamalı" mesajı

16 Nisan 2024

A
A

Cürümle mücadele konusunda polisin hem olayların öncesinde hem de adalete teslim edilme noktasında görevini eksiksiz yaptığını ifade eden Meclis Başkanı Töre, polis teşkilatının yıpratılmaması gerektiğinin altını çizdi.

ZgotmplZ
(Soldan sağa) Polis Genel Müdür 1’inci Yardımcısı Ali Adalıer, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve Polis Genel Müdür 2’nci Yardımcısı Kaan Resa Saçar
Meclis Basın Bürosu

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni, Polis Genel Müdür 1’inci Yardımcısı Ali Adalıer ve Polis Genel Müdür 2’nci Yardımcısı Kaan Resa Saçar’ı kabul etti.

Meclis Şeref Salonu’nda yer alan kabulde konuşan Töre, polisin 365 gün 24 saat kesintisiz görev yaptığını, ülkede kriminal olayların yanında trafik kazalarının da yaşandığını, ancak emniyet güçlerinin görevlerini layıkıyla yerine getirdiğini söyledi.

“ALKOLLÜ VE SÜRATLİ ARAÇ KULLANIMI KAZALARIN OLUŞUMUNDA BİRİNCİ SIRADA”

Polisin sıkı denetimlerine rağmen alkollü ve süratli araç kullanımının trafik kazalarının oluşumunda birinci sırada geldiğini belirten Zorlu Töre, ülkenin bir diğer sorununun da kayıt dışı yaşam olduğunu kaydetti.

Meclis Başkanı Töre, cürümle mücadele konusunda polisin hem olayların öncesinde hem de adalete teslim edilme noktasında görevini eksiksiz yaptığını ifade etti.

Polis teşkilatının yıpratılmaması gerektiğinin altını çizen Töre, emniyet güçlerinin moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi noktasında kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacağını kaydetti.

Polisin araç ve personel eksikliğini bildiklerini bunların da bir an önce giderilmesi gerektiğini kaydetti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, polisin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin vazgeçilmezi olduğunu vurgulayarak tüm emniyet teşkilatına başarılar diledi.

Polis Genel Müdürü Kasım Kuni de polis teşkilatının tüm birimleriyle halkın huzur ve güvenliğini sağlamak adına görev yapmaya devam edeceğini vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar