5 bin üyesi ile ülkenin en büyük sendikası olan KTAMS, 67'nci yaşını kutluyor

14 Kasım 2023

A
A

KTAMS, 67'nci yaşını kutluyor. Düzenlenen etkinlikte konuşan KTAMS Başkanı Güven Bengihan, 5 bin üyesi ile ülkenin en büyük sendikası olduklarını belirterek, üyelerinin hakları yanında toplumsal sorunlara da duyarlı olduklarının altını çizdi.

ZgotmplZ

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) 67’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

Yıl dönümü nedeniyle bugün KTAMS 50'nci Yıl Konferans Salonu’nda bir etkinlik düzenlendi.

Burada konuşan KTAMS Başkanı Güven Bengihan Bengihan, KTAMS’ın 5 bin üye ile ülkenin en büyük sendikası olduğunu dile getirdi.

Sendikanın kurulduğu günden itibaren barış demokrasi ve emek mücadelesinde her zaman en ön saflarda olduğunu kaydeden Bengihan, üyelerinin hakları yanında toplumsal sorunlara da duyarlı olduklarını vurguladı.

Özel sektörde asgari ücretin insanca yaşanabilir hale gelmesi talebiyle düzenli olarak açlık sınırını açıklayarak hükümete baskı unsuru yarattıklarını ifade eden Bengihan, “Göç Yasası” kapsamındaki çalışanların maaş farkının kapatılması, yasalardan kaynaklı eşitsizliklerin ortadan kalkması gibi konularda da mücadele ettiklerini anlattı.

Sınavların adaletli ve liyakate dayalı olması için verdikleri mücadeleye işaret eden, bu yolda tutuklandıklarını dile getiren Güven Bengihan, diğer yandan partizanca, fırsat eşitliğine aykırı istihdamlarla ilgili de hukuk yoluna başvurduklarını, yasa önerisi hazırladıklarını kaydetti.

Bengihan, KTAMS olarak çalışma koşullarının daha iyi noktaya gelmesi için dost ve kardeş örgütlerle birçok eylemler gerçekleştirdiklerini anlattı.

Toplumsal farkındalık adına gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerinden de bahseden KTAMS Başkanı Güven Bengihan, uluslararası alanda sendikayı ve ülkeyi en iyi şekilde temsil ettiklerini belirtti.

Barış ve çözüm mitinglerinde her zaman yer aldıklarını da anımsatan Bengihan hükümeti de eleştirdi, halkın yoksullaşmaya ülkenin yok oluşa doğru sürüklendiğini kaydetti, buna karşı birlikte mücadeleye devam edeceklerini ifade etti.

“Bu memleketin sahipsiz olmadığını herkese göstereceğiz.” diyen KTAMS Başkanı Bengihan, “Ne dünümüzden vazgeçeriz ne de yarınımızdan; ne kavgamızdan vazgeçeriz ne de sevdamızdan; ne umudumuzdan vazgeçeriz ne de yurdumuzdan.” diye ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar