Mahkemeden "Göç Yasası"na tabi çalışanlara kıdem tazminatı müjdesi

24 Ocak 2023

Güncelleme: 24 Ocak 2023

A
A

Kamu-İş, "Göç Yasası" kapsamına tabi 2011 sonrası istihdam edilen kamu çalışanlarının kıdem tazminatı hakkına ilişkin davayı kazandığını açıkladı.

Kıbrıs Türk Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş), "Göç Yasası" olarak bilinen 47/2010 sayılı Kamu Çalışanlarının Aylık (maaş-ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası kapsamında 2020 yılında yargıda kazandığı kıdem tazminatı "zaferinin" ardından dün bir davayı daha kazandığını açıkladı.

Kamu-İş  Başkanı Ahmet Serdaroğlu, “47/2010 sayılı yasa kapsamında istihdam edilen üyelerin kıdem tazminatıyla ilgili hükümeti, yargının vermiş olduğu kararı uygulamaya davet ediyorum.” dedi.

Ahmet Serdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“47/2010 sayılı yasa kapsamında istihdam edilen üyelerin kıdem tazminatı hakkını 2020 yılında kazanmıştık. Hükümet o davayı İstinaf’a götürmüştü. Bu davaya ek olarak dün yine yüce mahkeme bizi haklı görerek, lehimize karar üretti. Mahkeme verdiği kararı, oldukça detaylı bir şekilde devlet tarafına iletti.

Kararda 47/2010 sayılı yasa kapsamında işçilerin neden kıdem tazminatı hakkı olduğu açıkça belirtiliyor. Hem yüce mahkemeye hem de Avukatımız Şefik Aşçıoğulları’na adaletin yerine gelmesi ve çalışanların hakkının korunmasındaki katkıları nedeniyle Kamu-İş Sendikası olarak teşekkürlerimizi sunarız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar