Öğretmenlere Londra'da yemekli kutlama

25 Kasım 2023

A
A

Her yıl gelenek olarak kutlanan "24 Kasım Öğretmenler Günü" İngiltere’de de farklı eğitim kuruluşları tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

ZgotmplZ

İngiltere Türk Aile Birliği’ne bağlı Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu, "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü düzenlediği yemekli etkinlikle kutladı.

Başkan Sevtap Kemal ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı kutlama, perşembe akşamı Londra’nın Edmonton bölgesindeki Kervan Sofrası Restaurant’ta gerçekleşti.

Okulda görev yapan öğretmenler, Türk Aile Birliği mensuplarının yanı sıra, Kraliyet payesine sahip Dr. Teoman Sırrı, eşi Esin Sırrı, Türkiye’nin Londra Eğitim Müşaviri Mevlüt Ceylan, Türk Dili Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu Başkanı Nuriye Mertcan, İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Başkanı Kenan Nafi de hazır bulundu.

"FEDAKAR ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜRLER..."

Okul Başkanı Sevtap Kemal etkinlikte yaptığı konuşmada, ailesinden ve memleketinden uzakta Türk çocuklarına ana dillerini ve kültürlerini öğretmek için fedakarlık eden öğretmenlere teşekkür etti.

Kemal, “Bir grup eğitim gönüllüsü ve sizlerin gayretleri ili bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çocuklarımıza ana dillerini, öz kültürlerini imkanlarımız ölçüsünde öğretmeye devam edeceğiz. Ancak bu vesile ile belirtmek isterim ki, sizlerin ve gönüllülerin bu gayretleri maalesef İngiltere Türk toplumunda tam karşılığını bulmuyor. Aileler, çocukları için verilen bu hizmete beklediğimiz kadar destek vermiyor. Bu bizi üzüyor olsa da, biz kutsal bildiğimiz eğitim hizmetine gücümüz yettiğince devam edeceğiz. İyi ki varsınız öğretmenim...” şeklinde konuştu.

Öğretmenler günü için hazırlanan pastayı, Sevtap Kemal, Mevlüt Ceylan, Dr. Teoman Sırrı ve öğretmenler birlikte kesti.

İngiltere Türk Aile Birliği Başkanı Sevtap Kemal, günün anlamına binaen öğretmenlere hediye ve kırmızı gül takdim etti.

Eğitim Müşaviri Mevlüt Ceylan da eğitime katkılarından dolayı başkan Sevtap Kemal’e bir demet çiçek verdi.

Yemek ve kesilen pasta ikramı ile birlikte konuklar ilerleyen saatlere kadar sohbet etme imkanı buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar