Çavuşoğlu, Kazakistan'da: Ata topraklarından KKTC'ye öğrenci gelmesini önemsiyoruz

17 Şubat 2024

Güncelleme: 17 Şubat 2024

A
A

Üniversite fuarı için Kazakistan'da bulunan Çavuşoğlu, "Ata toprakları olan bu topraklardan KKTC’ye öğrenci gelmesi konusuna çok önem veriyoruz." dedi.

ZgotmplZ

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Kazakistan’ın Almatı şehrinden gerçekleştirilen İpekyolu Türk Üniversiteleri 2024 Fuarı’na katıldı. 

Kazakistan, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) üniversitelerin katıldığı ve “Türk ve KKTC Üniversiteler Fuarı" olarak isimlendirilen fuarın açılışı, bugün gerçekleştirilen etkinlik ile Almatı Dvares Respublik Fuaye Salonu'nda gerçekleştirildi. 

Fuarın açılışında, Fuar Komitesi Koordinatörü Hasan Özkaracalar açılış sunumu gerçekleştirirken, TC Almatı Başkonsolosu Even Müderrisoĝlu ve Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu açılış konuşması yaptı.

Bakan Çavuşoğlu, konuşmasında kardeş ülke Kazakistan’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını ve Kıbrıs Türk halkının selamlarını getirdiklerini söyledi. 

Ata toprakları olan bu topraklardan KKTC’ye öğrenci gelmesi konusuna çok önem verdiklerine dikkat çekerek, KKTC üniversitelerinin tanıtılması için fuarda yer aldıklarını belirten Çavuşoğlu, fuarın düzenlenmesine katkı koyan ve KKTC üniversitelerinin bu fuarda yer almasına olanak sağlayan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından üniversitelerin bulunduğu stantlar ziyaret edilerek, ziyaretçiler, öğrenciler ve yetkililer ile bir araya gelindi.

FUARA KKTC'DEN HANGİ ÜLKELER KATILIYOR?

Kazakistan ziyareti çerçevesinde Bakan Çavuşoğlu’na, Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Behçet Çelebi ile Dışişleri Bakanlığı’ndan Görken Reis eşlik ederken, fuara, KKTC’den Doğu Akdeniz Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi ve Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar