200'den fazla öğrenci bilgi ve becerileriyle yarıştı

24 Nisan 2024

A
A

"Meslek Liseleri Arası Bilgi ve Beceri Yarışması" yapıldı. Yarışmalara 12 meslek lisesinden gelen 200'den fazla öğrenci katıldı.

ZgotmplZ

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) iş birliğinde düzenlenen "Meslek Liseleri Arası Bilgi ve Beceri Yarışması" bugün gerçekleştirildi.

DAÜ Turizm Fakültesi ve Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu'nda düzenlenen yarışmalarda öğrenciler, yerel mutfak, kokteyl, barista, servis, genel turizm, sepet, bilişim (yazılım ve donanım), inşaat (el çizimi ve bilgisayar destekli çizim), harita, elektronik, elektrik ve muhasebe alanlarında yarıştılar.

Yarışmalara 12 meslek lisesinden gelen 200'den fazla öğrenci katıldı. Yarışmalar, DAÜ Turizm Fakültesi uygulama mutfakları, Tower Barista Café ve Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu'ndaki laboratuvarlarda gerçekleştirildi.

Yarışmalarda KKTC'deki üniversitelerin temsilcileri ve sektörde uzman jüri üyeleri öğrencilerin performanslarını değerlendirdiler. Dereceye giren öğrencilere ise ileri bir tarihte düzenlenecek olan ödül töreninde ödülleri takdim edilecek.

 

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yarışmaları başlatmak üzere DAÜ Turizm Fakültesi ile Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu'nu ziyaret etti. Öğrencilerin performanslarını yakından takip eden Bakan Çavuşoğlu, tüm katılımcılara başarılar diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar