Sağlık turizmi için güç birliği

1 Aralık 2022

A
A

TÜRSAB Sağlık Turizmi İhtisas Başkanlığı ile Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi heyetleri bir araya geldi, sağlık turizmi alanında iş birliğinin gelişmesi için izlenecek yol haritası belirlendi.

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi’nin davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Sağlık Turizmi İhtisas Başkanı Zeynep Hale ve beraberindeki heyet, Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı, Milletvekili Ahmet Savaşan ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Heyetler arası görüşmede Türkiye ile KKTC arasında sağlık turizmi alanında iş birliğinin gelişmesi için izlenecek yol haritası belirledi.

“KUZEY KIBRIS, DOĞU AKDENİZ’DE SAKLI BİR HAZİNE…”

Konsey Başkanı Ahmet Savaşan, KKTC'nin turizmdeki avantajlarıyla birleştirilen sağlık hizmetleri sayesinde Doğu Akdeniz’de saklı bir hazine adası konumuna geldiğine dikkat çekti. 

“KUZEY KIBRIS’A ULUSLARARASI ALANDA GÜVEN ARTTI”

Koranavirüse bağlı ölüm oranlarının ABD’de 7,33, Avrupa Birliği Ülkelerinde 4,15, İngiltere’de 3,29 ve Güney Kıbrıs’ta 1,91 seviyesinde olmasına karşın KKTC'de 0.04’lerde kaldığına işaret eden Savaşan, turistlerin sağlığını koruma noktasında elde ettiği başarı sayesinde Kuzey Kıbrıs’a uluslararası alanda güvenin arttığına vurgu yaptı.

TÜRSAB Sağlık Turizmi İhtisas Başkanı Zeynep Hale de toplantıda yaptığı konuşmada, Savaşan’a iki ülke arasında sağlık turizmi alanında iş birliğinin geliştirilmesine yaptığı öncülük için teşekkür etti.

Hale, KKTC’de bulundukları sürede gerek konsey yetkilileri ile gerekse de KITSAB Başkanı ve sektör temsilcileriyle verimli görüşmeler yaptıklarını ve sağlık turizmi alanında izlenecek yol haritasını belirlediklerini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar