Girne-Beylerbeyi arasına teleferik, Bafra-Gazimağusa arasında gemi seferleri

12 Ağustos 2022

A
A

Beylerbeyi'nde pansiyonculuğun gelişmesi için protokol imzalandı. Girne ile Beylerbeyi arasında 4 kilometrelik teleferik hattı inşa edileceğini belirten Ataoğlu, Bafra-Gazimağusa arasında da gemi seferleri başlatılacağını bildirdi.

İmza etkinliğine, UBP Milletvekili Hasan Küçük, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, dernek yetkilileri ve bölgede faaliyet gösteren iş insanları da katıldı.
TAK

Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Beylerbeyi (Bellapais) Kültür ve Dayanışma Derneği köy pansiyonculuğunun gelişmesi için iş birliği protokolü imzalandı.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Bellapais ve çevresinin kalkındırılması ve geliştirilmesine yönelik gerçekleştirilecek olan projelerle, köy pansiyonculuğu ve alternatif turizmin gelişmesi amaçlanıyor.

GİRNE İLE BEYLERBEYİ ARASINA TELEFERİK

Çalışmalar kapsamında, Girne ile Beylerbeyi arasına 4 kilometrelik teleferik hattı da inşa edilecek.

İş birliği protokolüne Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Bellapais Kültür ve Dayanışmna Derneği Başkanı Ercan Küçük imza koydu.

Fikri Ataoğlu imza töreni öncesinde yaptığı konuşmada , protokolün turizmin alternatif modellerle gelişmesine büyük katkı koyacağına inandığını kaydetti.

Bellapais’in, tarihi ve doğal güzellikleri bakımından ülkenin en önemli turizm bölgelerinden birisi olduğuna işaret eden Ataoğlu, yapılacak çalışmalarla hem Bellapais’in tarihi, kültürel ve doğal güzelliğinin korunacağını hem de hak ettiği değere kavuşacağını belirtti.

Ataoğlu, çalışmaların başladığını, başlatılan çalışmalarda Girne-Beylerbeyi arası teleferik projesinin bulunduğunu, projenin son aşamaya geldiğini, yaklaşık 4 kilometrelik uzunluğa sahip teleferik projesinin çok kısa bir süre içerisinde hayat bulacağını kaydetti.

BAFRA-GAZİMAĞUSA ARASINA GEMİ SEFERLERİ BAŞLAYACAK

Alternatif turizm modelleri üzerinde bakanlık olarak yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getiren Ataoğlu, “Bafra-Gazimağusa arasında başlatacağımız gemi seferleri, Girne-Bellapais arasında gerçekleştireceğimiz teleferik projesi ile alternatif turizm modellerini bir bir hayata geçireceğiz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar