Twitter'da "mavi tik"i olanlar aylık 8 dolar ödeyecek

2 Kasım 2022

Güncelleme: 2 Kasım 2022

A
A

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, satın aldığı Twitter'ın, mavi tike sahip onaylı hesaplarından aylık 8 dolar ücret alınacağını bildirdi.

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, mavi tik ile hesabı "doğrulanmış" Twitter kullanıcılarından ayda 20 dolar alacağı yönündeki söylentiler sonrası gelen eleştiriler üzerine fiyatı 8 dolara çekti.

Elon Musk, satın aldığı Twitter'ın, mavi tike sahip onaylı hesaplarından aylık 8 dolar (149 TL) ücret alınacağını bildirdi.

Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Twitter'ın mavi onay işareti olan veya olmayanlar için mevcut lordlar/köylüler sistemi saçmalık. Bu işaret ayda 8 dolar." ifadesini kullandı.

Söz konusu rakamın ülkeden ülkeye değişebileceğini belirten Musk, ayda 8 dolar ödeyen kişilerin, birçok alanda platformda öne çıkacağını, daha uzun video ve ses paylaşabileceğini ve yarı oranda reklam göreceğini aktardı.

Musk, "Bu yöntemle içerik üreticilerini ödüllendirmesi için Twitter'a bir gelir kapısı açılacak." ifadesine yer verdi.

Elon Musk, abonelerin yanıtlarda, bahsedenlerde ve aramada önceliğe sahip olacağını ve ücretsiz kullanıcılara oranla daha uzun video ve ses içeriği yayınlayabileceklerini söyledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar