İhale sonunda açıldı: Bedel 12 milyon TL'den 26 milyon TL'ye yükseldi

12 Haziran 2022

Güncelleme: 12 Haziran 2022

A
A

Girne-Alsancak Anayolu II. Etabı’nın tamamlanması için Merkezi İhale Komisyonu tarafından ihale açıldı. Daha önce 12 milyon TL olarak belirlenen ihale, kur farkı nedeniyle 26 milyon TL’ye yükseldi.

Yıllardır tamamlanamayan Girne-Alsancak çift şeritli yolun II. Etabı’nın tamamlanması için ihaleye açıldığı duyuruldu. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, geçtiğimiz Mart ayında  Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) heyeti ile görüşmesinde, “Girne-Alsancak yolunun tamamlanması için açılan ihale bedelinin daha önce 12 milyon olduğunu, ancak dövizdeki artış nedeniyle bu meblağın daha da yükselmiş olduğunu belirtmişti.

İHALE BEDELİ 26 MİLYON TL

Bugün Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, Merkezi İhale Komisyonu tarafından açılan ihaleye son başvuru tarihi 13 Temmuz 2022 olarak belirlendi. Şartnameye göre yaklaşık 26 milyon TL bedel ayrılan ihaleyi kazanan firmanın projeyi 180 iş günü içerisinde bitirmesi gerekiyor.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü tamamlanamayan yolun, yerel kaynaklar kullanılarak açılan ihale ile birlikte tüm altyapısı ile birlikte tamamlanarak daha güvenli bir şekilde hizmet vereceğini belirtti.

TRAFİK SORUNU İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bakan Arıklı, bölgenin trafik sorununa kesin çözümün Alsancak’tan Geçitköy’e kadar olan güzergaha bölünmüş yol yapılması olduğunu, bu konuda Karayolları Dairesi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü ve en kısa zamanda sonuç alınmasının beklendiğini ifade etti.

Girne Alsancak Bölünmüş Anayolu II. Etap yol yapım işinde, Hasan Uzun Petrol önündeki dönel kavşaktan Yeşiltepe Benzin istasyonu arasındaki kesiminde eksik kalan işlerin tamamlanması ve Yeşiltepe Benzin istasyonu ile Yeşiltepe kavşağı arasındaki kesimin bölünmüş yola çıkarılması sağlanacak.

İHALE ŞARTLARI...

Altyapı işleri, temel işleri, asfalt işleri, sanat yapıları, trafik güvenliği işleri ve aydınlatma altyapı işlerinin yanı sıra su ishale ve telekomünikasyon altyapı işlerini de içeren ihaleye, İnşaat Encümenine Teknik işlerde kayıtlı I. Sınıf Teknik karnesi almış Müteahhitler, bireysel, iş ortaklığı konsorsiyum oluşturarak katılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar