Doğan Türk Birliği'nin yeni tesisleri müsteşardan tam not aldı

28 Eylül 2023

Güncelleme: 28 Eylül 2023

A
A

Doğan Türk Birliği'nin yeni tesisini ziyaret eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, "mükemmel" olarak nitelediği tesisin; özelde Doğan Türk Birliği'ne, genelde ülke sporuna kazandırıldığını vurguladı, eksikler için destek sözü verdi.

ZgotmplZ
Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu (soldan ikinci), Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobulu (soldan ikinci) ve kulüp yetkilileri ile anı fotoğrafı çektirdi.

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği (DTP) tesisini yerinde inceleyerek DTB Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

DTB Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi. Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin; özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi.

Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Müsteşar Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi.

Cahitoğlu, "Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih eder.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar