Mağusa Kültür Sanat Festivali, 4 yıl sonra yeniden düzenleniyor

19 Haziran 2024

Güncelleme: 20 Haziran 2024

A
A

24'üncü Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali, dört yıl ara sonrası, 25 Haziran'da ücretsiz olarak düzenlenecek üç konserle başlayarak, 15 Temmuz'a kadar devam edecek.

ZgotmplZ

Gazimağusa Belediyesi’nin (GMB) bu yıl 24’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali, 4 yıl aranın ardından bu yıl 25 Haziran - 15 Temmuz tarihleri arasında Salamis Antik Tiyatro ile kentin tarihi ve kültür mekânlarında yer alacak.

Bu yıl festival kapsamında; Son Feci Bisiklet Bunfyan Fırat & Mato, MFÖ – Mazhar Fuat, Cemre Arca, The Beez, Island Sedds Buzz’ Ayaz, Buena Vista Social Club’ın Grammy ödüllü yıldız ismi Eliades Ochoa ve La Casa De Papel’in sesi Cecilia Krull konserleri ile festivale renk katarken, bir okuma provasını izleyiciyle paylaşan Aliye Ummanel ve So Kolektif’in “Kayıp” okuma performansı, Abdullah Öztoprak’ın sunacağı gösteri “Tek Şahidi Cümbezdi”, Okan Bayülgen’in yazıp yönettiği “Richard” oyunu ve dünyaca ünlü Flamenko topluluğu Los Vivancos’un üyelerinden Aaron Vivancos’un Flamenko dans gösterisi “Woman”, ilk kez festival kapsamında izleyici ile buluşacak.

25 Haziran’da Namık Kemal Meydanı’nda ücretsiz açılış konseri ile startı verilecek olan 24'üncü Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali’nde, Abdullah Öztoprak’ın “Tek Şahidi Cümbezdi” moda gösterisi davetiyeli olarak, festival programında yer alan diğer konser ve gösterilerin tümü 200 TL, kombine bilet satışı ise bin 200 TL olarak ücretlendirildi.

Tüm konser ve gösterilerin saat 21.00'de başlayacağı festival hakkında bilgi ve biletler için Gazimağusa Belediyesi ve https://www.gisekibris.com adresine başvurulabilecek.

AÇILIŞTA 3 KONSER

Açıklamaya göre, 24'üncü Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali, 25 Haziran Salı günü Türkiye’nin sevilen gruplarından Son Feci Bisiklet’in Namık Kemal Meydanı’nda vereceği konserle başlayacak.

Son Feci Bisiklet Konseri öncesinde KKTC’nin sevilen Reggae müzik gruplarından Bunfyah ile Mağusa’nın Rap İkilisi Fırat & Mato Konseri olacak.

MFÖ - MAZHAR ALANSON VE FUAT GÜNER

27 Haziran Perşembe günü Salamis Antik Tiyatro’da MFÖ Grubu’ndan Mazhar Alanson ve Fuat Güner sevenleriyle buluşacak.

ÇİFTE MAZGALLAR’DA OKUMA PERFORMANSI

28 Haziran Cuma günü So Kolektif iş birliği ile Aliye Ummanel’in yazıp yönettiği "Kayıp" oyun okuma performansı, Çifte Mazgallar’da yer alacak.

İKİ TOPLUMLU MÜZİSYENLER FESTİVALDE BİR ARADA

2 Temmuz Perşembe günü, Othello Kalesi’nde Mağusa’da yeni kurulmuş, rock, folk ve psychedelia öğeleri ile dolu bir indie grubu olan “Cemre Arca ve The Beez”, rock ve blues müzik türüne yeni bir soluk getiren Kıbrıslı Rum ve Türk müzisyenlerden oluşan “Buzz’ Ayaz” grubu ve 7 kişiden oluşan iki toplumlu grup “Island Seeds” konserleri yer alacak.

OKAN BAYÜLGEN'İN “RİCHARD”I

Okan Bayülgen, Shakespeare’in ünlü tragedyasından hareketle yazıp yönettiği Richard ile 4 Temmuz Perşembe günü 24'üncü Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali kapsamında, Salamis Antik Tiyatro’da ilk kez KKTC’deki izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

"TEK ŞAHİDİ CÜMBEZDİ" KÜKOM’DA…

7 Temmuz Pazar günü Kıbrıslı Türk Modacı Abdullah Öztürk’ün, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde, "Tek Şahidi Cümbezdi" isimli moda gösterisi yer alacak.

GRAMMY ÖDÜLLÜ ELİADES OCHOA

Müzik tarihinin efsane grubu Buena Vista Social Club yıldızı, 50 yıllık kariyerinde bir efsane haline gelen, Grammy Ödülü sahibi Eliades Ochoa, 24'üncü Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali kapsamında 9 Temmuz’da Salamis Antik Tiyatro’da dinleyicileri ile buluşacak.

LA CASA DE PAPEL’İN SESİ CECİLİA KRULL

Popüler dizi La Casa De Papel’de seslendirdiği jenerik şarkısı “My Life is Going On” ile tüm dünyada bir milyarın üzerinde dinlenen, 2019 yılında “Hard” isimli teklisinin (single) ardından 2020 yılında yayınladığı “Losing My Mind” şarkısıyla müzikseverlerin büyük beğenisini kazanan Cecilia Krull, 24'üncü Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali kapsamında 11 Temmuz’da Othello Kalesinde müzikseverlerle olacak.

AARON VİVANCOS’UN YENİ FLAMENKO DANS GÖSTERİSİ "WOMAN"

Los Vivancos’un efsane dansçısı Aaron Vivancos’un prodüktör, koreograf, besteci ve artistik direktör olarak imzasını taşıyan ilk gösterisi “Woman”, 15 Temmuz’da 24'üncü Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali kapsamında Salamis Antik Tiyatro’da ilk kez KKTC’deki izleyicileri ile buluşacak.

FESTİVAL PROGRAMI
  • 25 Haziran 2024 – Son Feci Bisiklet, Bunfyan, Fırat & Mato – Namık Kemal Meydanı (Açılış Konserleri)
  • 27 Haziran 2024- MFÖ- Mazhar&Fuat – Salamis Antik Tiyatro
  • 28 Haziran 2024- “Kayıp” Okuma Performansı Aliye Ummanel & So Kolektif – Martinengo Bastion
  • 2 Temmuz 2024- Cemre Arca & The Beez, Island Seeds, Buzz’ Ayaz – Othello Kalesi
  • 4 Temmuz 2024- “Richard” Yazan & Yöneten Okan Bayülgen – Salamis Antik Tiyatro
  • 7 Temmuz 2024- Abdullah Öztoprak “Tek Şahidi Cümbezdi”- Rauf Raif Kültür ve Kongre Merkezi (KÜKOM)
  • 9 Temmuz 2024- Eliades Ochoa Buena Vista Social Club Starı – Salamis Antik Tiyatro
  • 11 Temmuz 2024- Cecilia Krull – Othello Kalesi
  • 15 Temmuz 2024- WOMAN by Aaron Vivancos – Salamis Antik Tiyatro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar