Son yolculuğuna uğurlanacak olan Nazım Beratlı için Meclis'te tören

31 Mayıs 2024

Güncelleme: 31 Mayıs 2024

A
A

Geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu dün vefat eden yazar, hekim Dr. Nazım Beratlı için bugün Cumhuriyet Meclisi'nde tören düzenlendi.

ZgotmplZ

Eski milletvekili, hekim, yazar, Doç. Dr. Nazım Beratlı, son yolculuğuna uğurlanıyor. 

Kalp rahatsızlığı sebebiyle 72 yaşında yaşamını yitiren Beratlı için bugün Cumhuriyet Meclisinde tören düzenlendi. 

Beratlı, Meclis'teki törenin ardından Lefke'de defnedilecek. 

Meclis bahçesinde yer alan törene, Beratlı’nın ailesi, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bakanlar, milletvekilleri, eski bakan ve milletvekilleri, diğer yetkililer ve sevenleri katıldı. 

Törende, saygı duruşu yapıldı, Nazım Beratlı’nın özgeçmişi okundu. 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Nazım Beratlı’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü duyduklarını ifade ederek, ailesine başsağlığı diledi, “mekanı cennet olsun” dedi. 

Tatar, milletvekilliği de yapan Beratlı’nın araştırmacı, yazar, aydın, doktor kişiliğiyle ülkeye çok büyük bir değer kattığını ifade ederek, zamansız kaybettikleri Beratlı’nın anılarının, ülkeye bıraktığı eserlerle yaşatılacağını söyledi. 

Kıbrıs Türkü'nün Kıbrıs’ta eşitlik temelinde varlığını sürdürebileceği tezine de son zamanlarda destek verdiğini söylediği  Beratlı’yı rahmetle anan Tatar, ailesine de sabır ve başsağlığı diledi. 

Meclis Başkanı Zorlu Töre de, Nazım Beratlı’nın ülkesi için çalışan, yardımsever, çalışkan, araştırmacı yazar kişiliğiyle ülkesine hizmet ettiğini söyledi. Kaybının acı olduğunu, iz bırakan bir kişi olduğunu ifade eden Töre, Beratlı için rahmet ve başsağlığı diledi. 

Aile adına törende konuşan Nazım Beratlı'nın oğlu Uğraş Beratlı, “acımız büyük” dedi. Ülke için çok önemli bir insanı kaybettiklerini söyleyen Beratlı, babası ile her zaman gurur duyduklarını, anısını her zaman yaşatacaklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından Nazım Beratlı’nın cenazesi önünde protokol sırasına göre saygı geçişi yapıldı ve tören tamamlandı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar