"Cumhuriyet Şöleni" dopdolu geçecek

8 Kasım 2022

Güncelleme: 9 Kasım 2022

A
A

Gençlik Dairesi 25'inci Cumhuriyet Şöleni 12 Kasım Cumartesi düzenlenecek.

ZgotmplZ

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Gençlik Dairesi, KKTC’nin 39'uncu kuruluş yıldönümü çerçevesinde 12 Kasım Cumartesi günü 25'inci Cumhuriyet Şöleni düzenleyecek.

Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda yapılacak şölen saat 10.00’da Cumhuriyet Rallisi ile başlayacak, Ralli, 13.30’da ise Cumhuriyet Bisiklet sürüşüyle devam edecek. Cumhuriyet Şöleni sahne gösterileri ise 15.00’te başlayacak ve 17.30’da Ahmet Evan’ın vereceği konserle sona erecek.

ŞÖLEN ÜCRETSİZ VE HALKA AÇIK

Şölenle ilgili bugün Gençlik Dairesi’nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Gençlik Dairesi Müdürü Hakan Özsaygın ve şölene destek veren kurumların temsilcileri konuşma yaptı.

Özsaygın ve şölene destek veren kurumların temsilcileri, şölenin ücretsiz ve halka açık olacağını söyleyerek, tüm halkı şölene katılmaya davet etti.

Şölenle ilgili Gençlik Dairesi’nde basın toplantısı düzenlendi.

Şölene katkı koyanlarla ilgili bilgi veren Özsaygın, Gençlik Dairesi Paşaköy Gençlik Merkezi Halkdansları Topluluğu, Gençlik Dairesi Vadili Gençlik Merkezi Halkdansları Topluluğu, Gençlik Dairesi Vadili Gençlik Merkezi Master Halkdansları Topluluğu, KKTC Cimnastik Federasyonu, KKTC Bisiklet Federasyonu, KKTC Bisiklet Sevenler Derneği, Genç Yetenekler Production Gençlik Senfoni Orkestrası, Akare Dans ve Spor Merkezi, Dancebase Dans Okulu, Yakın Doğu Dans Okulu ve Seyyah Dans Cyprus’un katılarak gösterilerini sunacağını belirtti.

Cumhuriyet Rallisi’nin Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü ile Cumhuriyet Bisiklet Sürüşü’nün ise KKTC Bisiklet Federasyonu ve KKTC Bisiklet Sevenler Derneği ile birlikte gerçekleştirileceğini kaydeden Özsaygın, sürüşlerin sonunda saat 14.30’da Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda madalya takdim töreni düzenleneceğini söyledi.

Etkinlik boyunca DJ performansları gerçekleştirileceğini dile getiren Özsaygın, Sanatçı Ahmet Evan’ın da konser vereceğini belirtti.

Özsaygın, katılımcı gruplara ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

BİSİKLET PARKURU

Cumhuriyet Bisiklet Sürüşü Parkuru, Atatürk Spor Salonu'ndan başlayacak ve Dr Fazıl Küçük Bulvarı, Şht Mustafa Ahmet Ruso Caddesi, Gazeteci Kemal Aşık Caddesi, Girne Kapısı, Dereboyu, Başbakanlık Işıkları ve Rauf Raif Denktaş anıt mezarı güzergahında devam edip, Atatürk Stadyumu'nda bitecek. Cumhuriyet Rallisi Parkuru ise Atatürk Stadyumu'nda başlayıp, Organize Sanayi Bölgesi'nde sona erecek.

Cumhuriyet Şöleni saat 14.30'da ödül töreniyle başlayacak ve sahne gösterileri ile DJ performansıyla devam edecek. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar