Çocuklara ayrı acil servis yolda

26 Eylül 2022

Güncelleme: 26 Eylül 2022

A
A

Sağlık Bakanı Altuğra, en kısa sürede "Çocuk Acil" dahil, tüm çocuk hizmetlerinin Acil Durum Hastanesi’nde verileceğini vurguladı.

MYK Haber

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Acil Durum Hastanesi ve yeni yerinde hizmet veren Çağrı Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Acil Durum Hastanesi’ni gezdi, hizmet şeması ve taşınan birimlerle ilgili bilgi alan Altuğra, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çağrı merkezinin bundan böyle hem Lefkoşa, hem de Gazimağusa için randevu hizmeti vereceğini söyledi ve Girne Akçiçek Hastanesi'nin de en kısa zamanda bu sisteme dahil edileceğini belirtti.

ÇOCUKLARA AYRI ACİL SERVİS

Çocuklara en iyi hizmeti verebilmek adına tüm çocuk birimlerini Acil Durum Hastanesi'ne taşıyabilmek için çalıştıklarını kaydeden İzlem Gürçağ Altuğra, çalışmaların tamamlandığını ve en kısa sürede "Çocuk Acil" dahil, tüm çocuk hizmetlerinin Acil Durum Hastanesi’nde verileceğini vurguladı.

Bakan Altuğra, çocuklar için ayrı bir acil servis bulunmasının avantajlarını anlatarak, çocukların çağdaş ve kendilerine ait bir ortamda hizmet almasının aileler için de önemli olduğunu söyledi. Altuğra, çocuklarla yetişkinlere farklı yerlerde müdahale edilmesinin psikolojik olarak da bir avantaj sağlayacağına işaret ederek, “Çocuklar yaralı ve travmalı yetişkinlerle karşılaşmayacak enfeksiyon ve kötü durumda olan yetişkinlerle birlikte sıra beklemeyecek.” dedi.

Acil Durum Hastanesi’ndeki değişikliklerle birlikte Yeni Doğan Servisi'nin de daha kapsamlı hizmet vereceğini ve özele sevkin de önüne geçileceğini belirten Sağlık Bakanı, çocuklara yönelik acil, yeni doğan, cerrahi ve yoğun bakım servislerinin aynı yerde yapılacak olmasının önemine işaret etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar