"UtanveGit" reklamı ülkenin dört bir yanında

7 Ekim 2023

Güncelleme: 7 Ekim 2023

A
A

CTP'nin hükümete karşı başlattığı "UtanVeGit" kampanyası ülkenin dört bir yanına yayıldı. Girne'de tartışmalara neden olan reklam, Lefkoşa'da Başbakanlık'ın hemen karşısındaki billboardlarda yer aldı.

ZgotmplZ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) geçtiğimiz pazar günü dijital medya üzerinden "UtanVeGit" kampanyası başlattı.

Sosyal medya kullanıcıları arasında yayılan kampanya asıl amacına ise Karayolları Dairesi sayesinde ulaştı ve geniş kitleler kısa sürede kampanyadan haberdar oldu.

Perşembe günü yaşanan olayda, Karayolları Dairesi, Dr. Fazıl Küçük Çemberi'ndeki Girne Belediyesi'ne ait LED ekranı, bölge kendilerine ait olduğu gerekçesiyle bildirim yapmadan sökmek istedi. Ancak zabıtaların engellemesiyle bu mümkün olmadı.

EN FAZLA BAŞBAKAN ÜSTEL "RAHATSIZLIK DUYDU"

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, bir aydır LED ekranın orada olduğunu fakat "UtanVeGit" reklamı ile Karayolları'nın alanın kendisine ait olduğunu hatırladığını belirterek, talimatın ise Başbakan Ünal Üstel'den geldiği bilgisinin kendisine iletildiğini kaydetti.

Karayolları'nın bu girişimi muhalefet çevrelerince tepki gördü. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, yaşananları "Kendinden emin olmayanın, demokrasiyi sindiremeyenin muhalefete tahammülsüzlüğü! Boşuna "Utan ve Git" demiyoruz. Utanmayı attığınızın en son göstergesi..." olarak yorumladı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) ise Karayolları'nın hamlesinin arkasında durdu, Murat Şenkul'u kınadı. UBP Girne Teşkilatı, Şenkul'u siyasi etik sınırlarını hayli zorlamakla itham ederken, "Sayın Şenkul’un bu tavırdan sonra, biz birlikte Girne’yiz demek yerine ‘biz birlikte CTP’yiz’ demesi yerinde olacaktır." görüşünü paylaştı.

REKLAM 5 İLÇEDE BİRDEN AÇIK HAVA MECRALARINDA

"UtanVeGit" reklamı Girne'deki LED ekran özelinde tartışılmaya devam ediyor ancak reklam 5 farklı ilçedeki reklam panolarını süslüyor.

Lefkoşa Başbakanlık ışıkları, Gazimağusa Hastane önü, Güzelyurt Çemberi ve Lefke CMC önündeki billboardlarda "UtanVeGit" reklamını görmek mümkün.

Özellikle, Alsancak'ta oturan Başbakan Üstel'in sabah işe giderken Başbakanlık önünde karşısına çıkan "UtanVeGit" reklamı, akşam da eve dönerken Girne'nin girişinde karşılayor.

Lefkoşa Başbakanlık Işıkları
Gazimağusa Hastane Önü 
Güzelyurt Çemberi 
Lefke CMC Önü

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar