UBP'ye göre Karayolları değil Şenkul suçlu: Artık "Biz birlikte CTP'yiz" demeli

6 Ekim 2023

A
A

UBP, Karayolları Dairesi'nin Girne Belediyesi'ne ait LED ekranı kaldırma girişimi ile ilgili Murat Şenkul'u hedef alan bir açıklama yaptı.

ZgotmplZ Murat Şenkul / Facebook

Karayolları Dairesi'nin Girne Belediyesi'ne ait Dr. Fazıl Küçük Çemberi'ndeki LED ekranı kaldırma girişimi ile ilgili Ulusal Birlik Partisi'den (UBP) açıklama geldi.

Açıklamada, Murat Şenkul'u hedef alınarak, “Şenkul’u, ben yaptım oldu tavrı ile yapmış olduğu icraatlardan dolayı kınıyoruz.” denildi.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, LED ekranın, bölge kendilerine ait olduğu gerekçesiyle Karayolları Dairesi tarafından bildirim yapılmadan kesilmek istendiğini belirterek, bu durumu kınamıştı.

Açıklamada, “Girne’deki Girne İlçe Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile Ulusal Birlik Partisi Girne Belediye Meclisi üyeleri olarak, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’na yerleştirilen dev reklam panosu ile ilgili gelişmeleri yakından izlemekteyiz.” denildi.

“Tarafız olması gereken bir kurum olan belediyenin kontrolünde olan reklam panosunda, siyasi etik sınırlarını hayli zorlayan bir üslupla, ana muhalefet partisinin belirlediği ve eş zamanlı ülkenin her yanına yayılmaya çalışılan toplum içinde ayrıştırıcı sözlerin yer alması, geçmiş siyasi kültürümüzde fazla yeri olmayan bir davranış biçimidir.” şeklinde süren açıklamada, “CTP’nin tabanında bile rahatsızlık yaratan bu üsluba, tarafsızlık ilkesini hiçe sayarak, Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul’un ‘parasını verdiler, yaptılar’ diye sahip çıkması, siyasi literatürümüze kara bir mizah örneği olarak girmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle sürdü:

“Murat Şenkul’un, konuyu daha da ileriye taşıyarak, kulaktan duyma sözlerle Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ünal Üstel’i hedef almasını kabul etmemiz söz konusu olamaz.

Sayın Murat Şenkul’un, kendi paylaşımında da dile getirdiği gibi Karayolları Dairesi’nden izin almaksızın, Elektrik Kurumu’ndan tesisat kontrolü yapılmadan, kendilerince elektrik bağlanıp, ben yaptım oldu tavrı ile yapmış olduğu icraatlardan dolayı kınıyoruz. Esasen kendi davranışının, devlet aklına, ciddiyetine, kurumlar arası iletişim ve saygıya yakışmadığı, kural tanımazlığı aşikardır.

Sayın Şenkul’un bu tavırdan sonra, biz birlikte Girne’yiz demek yerine ‘biz birlikte CTP’yiz’ demesi yerinde olacaktır.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul’u Girne’nin ana sorunlarına odaklanmaya davet ediyor, UBP Girne Belediye Meclisi üyeleri olarak kentimizin sorunlarının çözümüne aktif katkımızı sürdüreceğimizi belirtmekte fayda görüyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar