UBP'den 48'inci yıl mesajı

11 Ekim 2023

A
A

UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nin, Kıbrıs Türk halkını yok olma noktasından özgür, egemen devlet sahibi bir halk noktasına taşıyan mukavemetçi, çağdaş, demokrat, Atatürkçü düşüncenin siyasal oluşumu olduğunu söyledi.

ZgotmplZ MYK Haber

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, partisinin 48'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Hasipoğlu, “Bugün, Ulusal Birlik Partisi olarak 48’inci kuruluş yıl dönümümüzü kutlamanın onurunu ve Kıbrıs Türk halkına 48 yıldır hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Oğuzhan Hasipoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nin, Kıbrıs Türk halkını yok olma noktasından özgür, egemen devlet sahibi bir halk noktasına taşıyan mukavemetçi, çağdaş, demokrat, Atatürkçü düşüncenin siyasal oluşumu olduğunu söyledi.

UBP, 11 Ekim 1975 tarihinde Rauf Denktaş tarafından kuruldu.

Hasipoğlu'nın mesajı şöyle:

“Ulusal Birlik Partisi, Kıbrıs Türk halkını yok olma noktasından özgür, egemen devlet sahibi , halk noktasına taşıyan mukavemetçi, çağdaş, demokrat, Atatürkçü düşüncenin siyasal oluşumudur. Kıbrıs Türk Federe Devleti’nden, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geçiş sürecinde, devletimizin kurulmasında, yaşatılmasında hep 'Ulusal Birliğimiz' vardı. UBP’nin başı çektiği mevcut Üstel hükümetinin elektrik, dış politika, çalışma yaşamı, ekonomik ve mali açılımları, yakın dönemde halkımız için tek tek hayata geçecektir. Bu çalışmalarda, UBP tabanı, Sayın Genel Başkanımız ve hükümetin yanında olmaya devam edecektir.

Kıbrıs konusunda Anavatanımızla birlikte aynı vizyonu paylaşıyor ve bu uğurda beraberce mücadele ediyor olmamız bizler için hayatidir. İki devletli çözüme ulaşma yolunda Türkiye Cumhuriyeti'nin koşulsuz desteği ile devletimizin uluslararası alanda hak ettiği yeri alma noktasına ulaşacağımıza inancım sonsuzdur. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın seçilmesinden sonra Cenevre'de BM ile görüşmede ortaya koyduğumuz yeni dış politika vizyonu ve Maraş açılımı Kıbrıs siyasetine damga vuran iki önemli olaydır. Bunlara Pile’de yaşayan vatandaşımıza yol götürme konusundaki dirayetli duruşumuz ve uzlaşarak muvaffak olmamız partimizin dik duruşunun diğer bir göstergesidir.

Partimiz, tüm uluslararası aktörlerle görüşmeye devam ederek, haklı davamızı anlatmaya devam edecektir. Bilakis, bu adımları atmaz isek, vatanımıza ve milletimize saygısızlık etmiş olur, işte o zaman utanırız ve gideriz. Halkımızın bize vermiş olduğu yetkiyi ancak halkımız alır. Biz UBP olarak, ne bazıları gibi Kovid döneminde ateşten gömleği giymekten kaçındık, ne de bir gün bile maaş ödeyemeyen bir hükümette yer aldık. Zamanında 'Tünelin ucunda ışık göremiyorum.' diyenler, halkın iradesini beklemeden gittiler.

Bugüne kadar gücünü halkın birliğinden almış, Kıbrıs Türk halkına, refah dolu bir gelecek, kendi toprakları üzerinde aklı hür vicdanı hür bir gençlik yaratmak, Anavatan Türkiye ile daha güçlü bağlar kurmak için var gücüyle hizmet etmeye çalışan partimiz ve Genel Başkanımız öncülüğündeki hükümetimiz, çalışmalarını büyük bir yoğunlukla 2027 yılına kadar sürdürme kararlılığındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ulusal Birlik Partisi’nin 48’nci yaşını candan duygularla kutlar, partimizin bugünlere kadar gelmesini sağlayan, hizmet veren, sahip çıkan ve bugün aramızda olmayan tüm UBP’lileri rahmetle anar, aramızda olan herkesi sevgiyle kucaklarım.

Birlik içinde, güçlü biçimde nice 48 yıllar diliyorum.“

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar