"Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Konseri" yarın Gazimağusa'da

25 Ekim 2023

A
A

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Konseri” yarın Gazimağusa'da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleşecek.

ZgotmplZ CBO / Facebook

Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı'na bağlı Devlet Opera ve Bale Koordinasyon Merkezi ile  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği himayelerinde hazırladıkları “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Konseri” KKTCCSO, KKTCDOB, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Otello Çoksesli Korosu iş birlikleriyle, perşembe akşamı sunulacak.

Konser, Gazimağusa'da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda saat 20:00'de başlayacak.

KKTCCSO, KKTCDOB , Ankara ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlükleri'nden gelen konuk Solist ve Orkestra Sanatçıları, DAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı Korosu ve Otello Çoksesli Korosu’nun görev alacağı, soprano Sermin Dikmen Töre, tenor Barış Yanç ve bariton Tuğrul Enver Töre solistliğinde, Rana Uluçay ve Erkan Dağlı‘nın koro şefliği, Ozan Akkol’un kozertmaister’liği ve Ali Hoca’nın orkestra şefliğinde toplam 130 kişilik bir ekiple ücretsiz ve halka açık olarak sergilenecek konsere herkesin davetli olduğu belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar