Turganer'den Bakü'de "Türk askeri" vurgusu: Kırmızı çizgimizdir

25 Ekim 2023

A
A

Bakü'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı dolayısıyla düzenlenen konferansta konuşan KKTC Bakü Temsilcisi Turganer, "Türk askeri, bizim kırmızı çizgimizdir, Türkiye'nin garantörlüğü olmazsa olmazımızdır." dedi.

ZgotmplZ
Konferansa Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı (sağda), KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer (ortada), akademisyenler ve üniversite öğrencileri katıldı.
AA

KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı dolayısıyla düzenlenen konferansta konuştu.

Turganer, Türkiye ile Azerbaycan'ın kardeşlik ve yakınlığının, Türk dünyasının ayrılmaz parçası olan Kıbrıs Türk halkını mutlu ettiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Azerbaycan ziyaretini hatırlatan Turganer, kardeşliğin ne olduğunu bu ziyarette bir kez daha gördüklerini vurguladı.

Azerbaycan Türk Ocağı tarafından Atatürk Merkezi'nde düzenlenen konferansta konuşan Turganer, Karabağ'ın işgalden kurtarılmasını da sevinçle karşıladıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Kıbrıs Türk halkı olarak bugün kendi vatanımızda şanlı bayrağımızın altında özgür ve bağımsız olarak yaşıyorsak bunu halkımızın destansı direnişine, toprak uğruna can veren şehitlerimize ve her zaman yanımızda olan ana vatan Türkiye'nin yardım ve desteğine borçluyuz. Türk askeri, bizim kırmızı çizgimizdir, Türkiye'nin garantörlüğü olmazsa olmazımızdır."

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar

İlginizi Çekebilir